Krimi

GALERII | Kohtu ette astusid 14 aasta taguses mõrvas süüdistatavad mehed  (24)

Liis Vaksmann, 22. november 2017 10:26
Foto: Tiina Kõrtsini
Täna astusid Harju maakohtus kohtu ette kaks meest, keda Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab14 aasta taguses mõrvas röövimise eesmärgil.

Dmitri Prokofjevit ja Anatoli Plutahhinit süüdistatakse selles, et nad tungisid 2003. aasta augustis Peterburi maanteel asuvas Hausbergi baaris kallale kahele soomlasele.

Samal teemal

Prokuröri sõnul suunas Dmitri püstolisarnase eseme mõlema kannatanu suunas ja sundis neid pikali heitma ning Anatoli peksis maas lamavaid mehi nuiaga pähe.

Seejärel sidusid süüdistatavad ohvrite käed ja jalad teibiga kinni ning röövisid kassast sularaha 655 krooni ja baarist alkoholi 518 krooni vääringus. Süüdistatavad võtsid kannatanutelt sõiduauto võtmed ja lahkusid sündmuskohalt varastatud sõidukiga.

Oma tegevusega põhjustasid Anatoni ja Dmitri ühele kannatanule kaks põrutushaava kukla piirkonnas ja mitmeid nahaalused verevalumeid. Teisele kannatanule tekitasid nad eluohtliku peatrauma. Mehe vigastused olid niivõrd tõsised, et ta suri haiglas saadud vigastustesse neli päeva hiljem. 

Anatoli ei ole kohtueelsel menetlusel uurimisel ütlusi toimunu kohta andnud.  Dmitri, kes on küll ütlusi andnud, tunnistab üksnes seda, et viibis sündmuskohal koos kaassüüdistatavaga ehk Anatoliga, ning ta tunnistab, et tal oli kaasas stardipüstol.

Dmitri sõnul istusid  mehed pubis, tegid suitsu ja jõid kohvi. Kuivõrd Anatoli sõnul oli baaritöötaja talle võlgu, siis mingil hetkel tõusid nad lauast püsti ning Dmitri asus kaasas olnud stardipüstoliga mõlemat baaris olnud meest ähvardama. Dmitri  kinnitab ka, et samal ajal hakkas Anatoli kannatanuid peksma ning teibiga kinni siduma. Dmitri eitab seejuures, et kedagi taheti tappa. 

Nii Anatoli kui Dmitri pidid  kohtus möönma, et nad võisid põhjustada kannatanule surmavaid vigastusi.

Politseinikud võtsid sündmuskohalt DNA proove. Mõlema kannatanu suhtes teostati kohtuarstlik ekspertiis. Ühelt kannatanult avastas ekspert kergemad  vigastused kukla piirkonnas.

Vigastustesse surnud kannantanu kohtuarstlikust ekspertiisist nähtus, et kannatanu jõudis haiglasse koomas ning  suri haiglas teadvusele tulemata. Kohtuarsti arvamuse kohaselt oli kannatanu surma põhjuseks saadud peatrauma.

Tänavu kevadel selgus, et Dmitri oli toime pannud uue kuriteo, mille tõttu  teostati DNA ekspertiis ning eksperdid leidsid, et  saadud profiil langeb kokku  2003.aasta juhtumis määratletud DNA profiiliga. 

Uuendatud menetluse käigus tuvastati, et sündmuskohalt võetud proovidest saadi kokkulangevus Dmitri DNAga.

Oma kõnes leidis prokurör, et  tõendite uurimise järgselt leiab mõlema isiku süü täielikult kinnitust. Ka see, et selle teo kvalifikatsioon on selline nagu süüdistuses märgitud – tapmine seoses röövimisega.

Kumbki süüalune end süüdi ei tunnistanud.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee