Eesti uudised

SULTSI JABUR IDEE: Tallinna kasiinosaartega saab veel kuu aega tutvuda (7)

Toimetas Denes Kattago, 21. november 2017, 14:22
Foto: HEIKO KRUUSI
Tänasest saab tutvuda Tallinna poolt kinnitatud Paljassaare kasiinosaarte detailplaneeringuga. Märts Sultsi kunagisest jaburast valimisideest võib tõesti kerkida geniaalne kinnisvaraprojekt.

Põhja-Tallinnas asuva 27,98 hektari suuruse maa-ala kohta koostatud Paljassaare tehissaare detailplaneering võeti vastu Tallinna linnavalitsuse korraldusega 18. oktoobril 2017.

Samal teemal

Detailplaneering annab võimaluse rajada Paljassaare sadama akvatooriumi ja Tallinna lahe alale kolm omavahel ühendatud tehissaart, kuhu on kavandatud üks kuni 9-korruseline maa-aluse korrusega ärihoone, üks kuni 4-korruseline maa-aluse korrusega ärihoone ja üks 1-korruseline ärihoone. Lisaks on kavandatud ka jahisadam ning rannapark koos kõrghaljastuse ja rannaga ning linnusaar.

Paljassaare tehissaare detailplaneeringuga saab tutvuda 21. novembrist kuni 19. detsembrini Põhja-Tallinna Valitsuse infosaalis (Niine tn 2) ja Tallinna Linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7).

“Märt Sults tekitas sisuliselt mitte millestki 27-hektarilise potentsiaaliga krundi, mis võib ühel päeval osutuda geniaalseks investeeringuks,” ütles 1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter. “Tundub, et kasiinosaare fookus on vähenemas ja pigem on tegu tavapärase kinnisvaraarendusega.”

“Põhja-Tallinnas on oodata huvitavaid arenguid. Kopli liinid taastatakse, Volta kvartal kerkib, Paljassaare ja Noblessneri sadamaid arendatakse ning ka mitmel teisel arendusfirmal on piirkonnas suured maatükid ja -plaanid. See võtab aastakümneid, aga kui ümberringi saavad arendused valmis, ei tundugi Kopli tehissaared enam nii utoopilised,” ütles Vahter.

Kinnisvaraeksperdi sõnul ei ole merre ehitamine utoopiline. “Juba 70ndatel rammiti Viru hotelli vundamendivaiad lausa 60 meetri sügavusele maasse. Tehnika on sellest ajast kõvasti arenenud ning praegugi täidetakse Pirita TOPi juures merd kinnisvaraarenduseks,” ütles Vahter.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee