Eesti uudised

Saarlased soovivad laevaga Lätti saada (6)

Toimetas Denes Kattago, 21. november 2017 13:54
Ventspilsi sadamFoto: Reuters / Scanpix
Saaremaa vald pöördus viie laevafirma poole, uurimaks, kellel on huvi Saaremaa ja Läti vahelise laevaühenduse loomise vastu. Lindaliinile, TS Laevadele, Tallink Grupile, Kihnu Veeteedele ja Saaremaa Laevakompaniile saadetud pöördumisele ootab vallavalitsus vastust juba 1. detsembriks.

Mõntu ja Ventspilsi sadamaid ühendavat liini opereeris AS-i Saaremaa Laevakompanii tütarfirma SSC Ferries OÜ, mis majanduslikult kasumisse ei jõudnud ja majanduskriisi saabudes 2008. aastal liin suleti, kirjutab Saarte Hääl.

Samal teemal

“Tänaseks on majanduskriis möödas ning turismivood Eestisse ja Lätti kasvamas. Saaremaa ja Läti vahelise turismi teenindamisele suunatud laevaliini taasavamise vastu on tugev huvi nii Ventspilsi linna kui ka Saaremaa valla poolt,” öeldakse pöördumises ja lisatakse, et Saaremaa poolt vaadates võib kaaluda kaht liinivarianti – Ventspils–Mõntu ja Riia–Roomassaare –, mis pole aga teineteise alternatiivid, sest on tõenäoliselt suunatud erinevatele turusegmentidele.

Ventspilsi–Mõntu liini puhul nähakse perspektiivi Läti poolel eelkõige Kurzeme regiooni elanike teenindamisel ning Eesti poolel arvestatakse klientidena Saaremaa elanikke ja sealseid puhkajaid. Mõlemalt poolt liiguvad ka läbisõitvad turistid.

Esialgse kaalutluse põhjal võib sellele liinile sobida kas ROPAX-tüüpi parvlaev või siis autosid vedav kiirlaev HSC. Laeva soovitav mahtuvus on kuni 300 reisijat ja 60 autot. ROPAX-i sõidu kestus on kuni 4 tundi (kiirus 12–16 sõlme). HSC laeva sõidu kestus on kuni 2 tundi (kiirus 25–30 sõlme).

Riia–Roomassaare liin saaks Läti poolt olla orienteeritud eelkõige Riiast lähtuvatele jalgsireisijatele. Mõeldav on ainult reisijaid vedav kiirlaev, mis katab pika vahemaa mitte enam kui 2,5 tunniga (kiirus umbes 35 sõlme). Liin peab olema konkurentsivõimeline autoga Riiast Kuressaarde (Saaremaale) reisimisega, mis kestab vähemalt viis tundi.

Samal teemal

23.03.2018
Tallinna-Helsingi liinile hõljuklennukid toov firma katsetab ka Saaremaa ja Riia ühendust
27.01.2018
Pommiähvarduste tegija sai, mis tahtis – trellide taha probleemidest puhkama
16.01.2018
Tormituul pani Kihnu ja Prangli praamid seisma
02.05.2017
Algas hülgejahihooaeg, kuid miks on hallhüljes toidulaual haruldus?