Eesti uudised

Täiendatud kell 10.20

GALERII | Pärnumaal hukkus avariis poolakast kaubikujuht (105)

Toimetasid Maria Rozbaum, Gerly Mägi, 21. november 2017 08:25
Foto: Kaspar Pokk / Kanal2
Pärnumaal Häädemeeste vallas hukkus teisipäeva varahommikul veoki ja kaubiku kokkupõrke tagajärjel kaubiku poolakast 53aastane juht.

Õnnetus juhtus Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 180. kilomeetril. Esialgsetel andmetel kaotas Ikla suunas liikunud Poola numbrimärgiga veoauto Scania libeduse tõttu kontrolli ja läks külglibisemisse. Tema taga olevast haagisest vabanes last tööstuslike paberrullidega. Vähemalt üks 1923-kilogrammine paberrull tabas Pärnu suunas liikunud Poola numbrimärgiga Fiat Ducato kaubiku kabiini. Kokkupõrke tagajärjel deformeerus kaubiku esiosa ning 53-aastane Poola kodanikust kaubiku juht hukkus sündmuskohal. 48-aastane veoauto juht vigastada ei saanud.

Õnnetuse tõttu on õnnetuskohas praegu liiklus häiritud

Samal teemal

Pärnu politseijaoskonna välijuht Valdur Sassor avaldab sügavat kaastunnet hukkunu lähedastele. „Liiklusõnnetuse täpsetest põhjustest on veel vara rääkida, aga esialgse info põhjal võib arvata, et selle traagilise liiklusõnnetuseni võis viia libedus,“ sõnas Sassor.

„Raskete tee- või ilmastikuolude korral on mõistlik pigem karta kui kahetseda. Teed on väga libedad ja seda eriti hommikuti. Alati tuleks valida ilmastikule vastav sõidukiirus ning vältida äkilisi manöövreid ja järsult pidurdamist,“ lisas välijuht. 

Nii kaubiku kui ka veoauto rehvid vastasid nõuetele. Mõlemad juhid kasutasid turvavarustust. Liiklusõnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks alustatakse kriminaalmenetlus, mida juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Erakordselt libe tee!

Kohal viibiva fotograafi sõnul on tee erakordselt libe. Samal ajal, kui politsei avariipaigal liiklust reguleeris, ei suutnud veokeid ohjata ka teised Pärnu poolt tulnud juhid. Üks neist sai vaevu pidama ning läks teel kääri, riivates ka politseibussi.

Kaks ja pool tundi pärast kokkupõrget jõudis kohale ka soolapuistur, kes alustas libeduse tõrjet.

Reka laadungis oli hiiglaslik paberirull. Piltidest lähtuvalt võib arvata, et kaubikujuhile saigi saatuslikuks kabiinile peale lennanud mitmetonnine paberirull.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee