Eesti uudised

FOTOUUDIS | President Kaljulaid kohtus NATO saadikutega (3)

Toimetas Kristin Aasma, 20. november 2017 18:20
Vasakult: Taani suursaadik Michael Zilmer Johns, Prantsusmaa suursaadik Helene Duchene, president Kersti Kaljulaid, Ühendkuningriigi suursaadik Sarah Macintosh ja Eesti suursaadik Kyllike Sillaste-Elling.Foto: Mattias Tammet / Vabariigi Presidendi Kantselei
Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Taani, Prantsuse, Ühendkuningriigi ja Eesti suursaadikuga NATO juures, et arutada alliansi rolli piirkonna julgeoleku tugevdamisel ning NATO 2018. aasta tippkohtumist.

„Liitlaste lahingugrupi pidev kohalolek Eestis annab tugeva signaali NATO ühtsusest ja otsusekindlusest kogu oma territooriumi kaitsta. Lahingugrupi senine tegevus koos Eesti kaitseväega on olnud väga edukas ning oleme tänulikud kõikidele riikidele, kes sinna on oma sõdureid panustanud,“ ütles president Kaljulaid. 

Samal teemal

Eesti riigipea sõnul tuleb 2018. aastal toimuval NATO tippkohtumisel leida lahendused, kuidas vajadusel korraldada lisavägede suunamine Läänemere piirkonda ning tugevdada liitlaste kohalolekut merel ja õhus. „Samas tuleb võrdselt NATO idapiiriga pöörata tähelepanu ka Euroopa lõunapoolsete riikide julgeolekumuredele,“ lisas Eesti riigipea.

Samuti räägiti kohtumisel NATO ja Euroopa Liidu tihenevast koostööst.

Eesti suursaadik Kyllike Sillaste-Elling, Prantsusmaa suursaadik Helene Duchene, Taani suursaadik Michael Zilmer Johns ning Ühendkuningriigi suursaadik Sarah Macintosh külastasid täna ka Tapal paiknevaid liitlasvägesid, Riigikogu, Välisministeeriumit ning ja Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust.

Samal teemal

08.11.2017
FOTOD | NATO eriväelased harjutasid Põhja-Eestis vaenlase neutraliseerimise oskusi
28.10.2017
Kaljulaid sõidab Islandile naisjuhtide tippkohtumisele
28.10.2017
Tartus algas NATO suurim küberkaitseõppus
23.10.2017
President Kaljulaid: poliitikud ei tunne kübervaldkonda piisavalt hästi