Eesti uudised

FOTOUUDIS | President Kaljulaid kohtus NATO saadikutega (3)

Toimetas Kristin Aasma, 20. november 2017, 18:20
Vasakult: Taani suursaadik Michael Zilmer Johns, Prantsusmaa suursaadik Helene Duchene, president Kersti Kaljulaid, Ühendkuningriigi suursaadik Sarah Macintosh ja Eesti suursaadik Kyllike Sillaste-Elling. Mattias Tammet / Vabariigi Presidendi Kantselei
Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Taani, Prantsuse, Ühendkuningriigi ja Eesti suursaadikuga NATO juures, et arutada alliansi rolli piirkonna julgeoleku tugevdamisel ning NATO 2018. aasta tippkohtumist.

„Liitlaste lahingugrupi pidev kohalolek Eestis annab tugeva signaali NATO ühtsusest ja otsusekindlusest kogu oma territooriumi kaitsta. Lahingugrupi senine tegevus koos Eesti kaitseväega on olnud väga edukas ning oleme tänulikud kõikidele riikidele, kes sinna on oma sõdureid panustanud,“ ütles president Kaljulaid. 

Samal teemal

Eesti riigipea sõnul tuleb 2018. aastal toimuval NATO tippkohtumisel leida lahendused, kuidas vajadusel korraldada lisavägede suunamine Läänemere piirkonda ning tugevdada liitlaste kohalolekut merel ja õhus. „Samas tuleb võrdselt NATO idapiiriga pöörata tähelepanu ka Euroopa lõunapoolsete riikide julgeolekumuredele,“ lisas Eesti riigipea.

Samuti räägiti kohtumisel NATO ja Euroopa Liidu tihenevast koostööst.

Eesti suursaadik Kyllike Sillaste-Elling, Prantsusmaa suursaadik Helene Duchene, Taani suursaadik Michael Zilmer Johns ning Ühendkuningriigi suursaadik Sarah Macintosh külastasid täna ka Tapal paiknevaid liitlasvägesid, Riigikogu, Välisministeeriumit ning ja Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust.

3 KOMMENTAARI

n
No 21. november 2017, 10:29
see tükk maad targem tegevus kui käia maksumaksja raha eest Gruusias miljonäri golfiväljakut avamas.
t
täitsa 21. november 2017, 10:29
hübriid - sõjakad koduperenaised blokeerivad Venemaad.
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee