Hansab ja Virumaa Muuseumid koos Pepperitega.Foto: SA Virumaa Muuseumid
Toimetas Kristin Aasma 20. november 2017 16:49
Hansab ja Virumaa Muuseumid sõlmisid leppe humanoidrobot Pepperi soetamiseks.

Sihtasutust Virumaa Muuseumid võib nimetada esimeseks muuseumiks Eestis, mille ekspositsiooni osaks on humanoidrobot Pepper, kes suhtleb külastajatega, teenindab neid, suudab tantsida ja on valmis tegema selfisid, edastas SA Virumaa Muuseumid.

Reedel kell 17.00 avatakse Rakveres Tallinna tänav 5 Rehbinderi Maja. Maja nimetati tema esimese omaniku Krahv Gustav Dietrich von Rehbinderi järgi. Majas on nii püsi- kui ka ajutiseid näituseid, nende seas robootikast kõnelev näitus “Meie, robotid”.

Näitusel "Meie, robotid" on plaanis kajastada robootika ajalugu, robotitega seotud võimalusi ja nende kasutamisest tulenevaid ohtusid. Lisaks näidatakse reaalseid roboteid kodumajapidamises, meelelahutuses, jõustruktuurides, sõjanduses ning tööstuses.

“Seoses robotite näitusega, leidsime, et Pepper sobiks sinna suurepäraselt. “ sõnab Virumaa Muuseumide juht Ants Leemets. Pepper jõuab näitusele kohale tänu Eesti maaletoojale Hansab AS-le. Leemets ütles, et robot kavatsetakse õpetada ka loenguid pidama ning giiditööd tegema.

Inglisekeelsele Pepperile õpetatakse selgeks eesti keel, lubas Hansab AS müügi- ja turundusdirektor Rainer Saaron.

Rehbinderi maja avatakse kõikidele külastajatele 25. novembril kell 11.