Eesti uudised

Uus seadus peaks aga omanikega kontakteerumise ühistule lihtsamaks tegema.

Üürniku tekitatud kahju eest vastutab korteriomanik!

Toimetas Maria Rozbaum, 20. november 2017 08:57

10 KOMMENTAARI

t
Talupoeg/ 3. detsember 2017 08:23
Ja kui üürnik läbustab kõik ära,mismoodi on võimalik temalt kahju kätte saada? Ilmselt siis mitte kunagi. Omanik aga saab täie rauaga. On ikka hobuse unenägu küll.
m
Meite "tarkade"/ 20. november 2017 21:24
seadusteloojate puhul, kes ise mitte millegi eest ei vastuta, ei pane ma seda imeks.
m
Mädanik/ 20. november 2017 19:36
Te omanikud minge ravile.Te näete vaimusilmas teistes inimestes ainult pätte ja vargaid.
s
seadusetegijad on saamatud!/ 20. november 2017 14:38
Korteriomanik peab!... Üürnik peab!... - selline keelan, käsin, poon seadus ei lahenda mittemingisuguseid olukordi. ... Tehke prügikasti kaas lahti! ... Kortsutame paberi ära ja hops kasti!
Kõigepealt peab riik kehtestama eluasemele hügieeni- ja ohutusnõuded, ning alles peale nende nõuete täitmist võib korteri või eluaseme välja üürida. Samuti ei saa igaüks tegeleda eluaseme väljaüürimisega vaid selleks peavad olema ettevõtjale omased oskused. Vastasel juhul tekivadki sellised olukorrad, kus üks ei täida kohustusi ja teine on jälle süüdi ja kolmas rikub seadust. Meil pole ju mingit järelvalvetki, keegi ei hakka lihtsalt `"koduvalvamisega" jändama.
See on ikkagi inimõiguste rikkumine, kui inimene tõstetakse taeva alla, külmasse öösse, kus ta võib hukkuda. Praegune olukord ei suuda tagada ei omaniku ega üürniku vara puutumatust - tekib üksteise vihkamine ja konfliktid, vaat et lausa sõjaks ei lähe!
a
Ainult/ 20. november 2017 12:41
Eesti riigis saab kehtida seadus, kus kinnisvara omanik on mittekeegi ja üürnikul on kõik õigused ja süüdimatus pealekauba. See viib paratamatult olukorrani, kus peatselt kuuluvad kõik vabad st. üüripinnad juriidilistele isikutele ja elupindade üürimine muutub sama keeruliseks kui vabas maailmas- pead tõestama nii üürivale firmale kui kogu majaelanikele, et pole kaelkirjak ja kui ikka mõnele töllile su nägu ei meeldi, siis lihtsalt keeldutakse üürimast. Enne kui arugi saame, oleme kodutud omas riigis !
o
OLGE VALVSAD ÜÜRNIKU TAUSTA UURIMISEL!/ 20. november 2017 11:51
See on väga-väga jube, kui üürnikuks tuleb inimene, kellega kaasas käib veel mitmekümnepealine seltskond. Väikeses kortermajas paistab see nii silma, et paratamatult saad sellest kõigest osa. Vähe sellest, peetakse iganädalasi orgiaid ja lagastatakse ümbrust, rääkimata korterist endast, koos käib kriminaalne seltskond. Loota jääb vaid korteriomanikule, kes siis on ISE NORMAALNE ja vabaneb sellisest põhjakihist või siis on ISE SAMASUGUNE ja ei hooli karvavõrdki oma kinnisvarast ega headest ja usalduslikest suhetest oma naabritega. Aga võib vaid arvata, kui kaugele jäävad korteriomaniku enda tulevikus tekkivad probleemid selliste kaabakatega. Ehk võidab siiski terve mõistus.
j
ja kuidas/ 20. november 2017 13:03
omanik neist vabaneks, kui isegi puuküürnikest on võimatu vabaneda. Näiteid kui palju isegi meie meedias.
o
Omanik/ 3. detsember 2017 19:04
vaatab ikka inimese kes on võimeline tasuma üüri.Sellised inimesed kes elavad täiega ja kellel on palju tuttavaid on läbilöögivõimelisemad kui tasased nokitsejad.Samuti ei saa ju omanik keelata inimesel elamast ning teistega läbikäimist.Kõik inimesed kes lägastavad või rikuvad korda vastutavad ise oma tegude eest,lapsehoidjat ei saa kellegist teha.
j
Jutt tore, aga/ 20. november 2017 11:07
kuidas saaks neid seadust eiravaid omanikke karistada, kui nad teadlikult ei soovi seadust täita?
a
aga kuidas / 20. november 2017 13:05
saab omanik neid seadusi täita, kui teised seadused seda ei võimalda? Näiteks, isegi puuküürnikust on võimatu lahti saada?