Eesti Vabariigi 100. juubel

SADA SÜNDMUST, MIS MÕJUTASID EESTIT | 97. koht: Eesti jõuab maailmakaardile

Indrek Riigor, 19. november 2017, 19:10

3 KOMMENTAARI

u
uputus/ 20. november 2017, 09:13
Kas Valgevene asemel oli siis hiiglaslik järv ?
v
Vaatasin/ 20. november 2017, 08:13
samuti seda suurt taastatud kaarti ega leidnud isegi Astlandat. Selle asemel on Laslanda. Ning tõesti eestilikke kohanimesid pole. Küll võib aru saada Taanist ja Fimargist, mis peaks asukoha järgi olema Soome. Tundub, et ta on paljud kohad ise oma kirjelduse järgi kirja pannud, samuti võivad olla puudulikud tema kaaslaste ja tõlkide teadmised.
o
Odin/ 19. november 2017, 21:39
Antud loo autor jätab märkimata oma artiklis lause ... Teadlased ei usu ette sõnad "nõukogude ja selle koolkonna teadlased" ei usu. Mina küll usun ja seda uskusid ka läände pääsenud ajaloolased, eesotsas lugupeetud Edgar Saksaga.
Näiteks oponeeris kommunistidega koostööle asunud Paul Ariste VEKSA 1962.a. ajalehes „Kodumaa” E.V.Saksa raamatule „Aestid”, kus vaatleb üksikuid kohanimesid ja püüab E.Saksa sirgeid (otseütlemisi) kõveraks väänata; Põhjuseks asjaolu, et E.Saksa uurimise kohaselt katsid aestid kunagi kogu Põhja- Euroopa ja pool Venemaad, kuna venelased olid ise n.ö „puu otsas”. Ariste eitab , et aestid aitasid venelased puu otsast alla”.
Asjaolu, et käesolevas artiklit on muudetud ja aestide asemele on toodud tundmatu nimetus ehk suurus Astlanda, ei vähenda minu meelest Edgar Saksa uurimuse väärtust, vaid näitab üksnes käesoleva teema käsitluse nõmedust ning lõmitamist võõrvõimude ees, nii nagu sotsialistidele ja kommunistidele kohane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee