Maailm

Kümme kuud president Donald Trumpi elus (14)

Allan Espenberg, 17. november 2017 19:30
KÜMME KUUD: Esmaspäeval täitub Donald Trumpil (71) 10 kuud maailma võimsaima riigi presidendina.Foto: REUTERS/Scanpix

Donald Trumpil jäi äsja üks tähtpäev seljataha ja kohe tuleb teine, veidi pisem. Nimelt möödus 8. novembril täpselt aasta tema valimisest Ameerika Ühendriikide presidendiks. 20. novembril saab aga tal täis kümme kuud presidendiametis. Seetõttu pole patt heita pilk Trumpi senisele tegevusele USA presidendina ja vaadata üle, millised lubadused on ta jõudnud täita ja milliseid veel mitte.

Valimiskampaania ajal andis Donald Trump sadu lubadusi, mis puudutasid kõige erinevamaid tahke USA poliitikas, majanduses ja eluolus. Presidendiks saades hakkas ta neid täitma, kuid mõne teostamist blokeerisparlament, mõni on jäänud paberile ja mõnest on ta ise loobunud. Tegelikult on paljud Trumpi lubadused praegu veel ellu viimata, kuid seejuures peab arvestama, et sõrmenipsuga ja päevapealt polegi võimalik riigis midagi muuta: kõik võtab aega vähemalt kuid, kui mitte aastaid.

Pidevalt on mõõdetud Trumpi populaarsust ameeriklaste hulgas, mis on olnud küllaltki madal. Kuna juba enne Trumpi vannutamist presidendiks oli küsitluste järgi tema reiting üsna kehv, siis võib öelda, et tema tegevus presidendina pole sellele märkimisväärset mõju avaldanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.08.2018
Trump: saavutasime Mehhikoga vabakaubandusleppes uskumatult hea kokkuleppe
17.05.2018
VIDEO | Trump nimetas immigrante loomadeks
03.01.2018
Trump solvus ja hülgas Steve Bannoni: „Ta on mõistuse kaotanud!“
14.11.2017
Medvedev: Trump on heatahtlik inimene

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee