Nädala TOP

Top | Tasuta alkorallile (35)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 17. november 2017, 18:22
 Aldo Luud
Toompea võimuliit käivitab sõna otseses mõttes tõelise alkoralli. Kui järjest kerkiv aktsiis viib üha enam rahvast napsu järele Lätisse, siis priisõitu pakkuvad kaugbussiliinid võimaldavad janustel sinna suisa tasuta sõita. Riik hakkab seega bussidotatsiooniga ise peale maksma, et rahvas saaks alkoholiaktsiisi raha Läti riigieelarvesse viia. Riik tõesti hoolib rahva vajadustest.

President valimiskogust

Presidendivalimiste kavandatav uus kord  näitab koha kätte riigikogule. Viimati ei tulnud Toompea rahvas enne valimiskogu riigipea äravalimisega toime – istu, hinne mitterahuldav! Enam Toompea rahvast üksinda otsustamise juurde ei lasta. Kas aga haldusreformijärgne valimiskogu on parem variant, kus ka pisivallad oleks esindatud kahe isikuga.    

Nomenklatuuri palgatõus

Eelmise majandusbuumi ajal vedas palgarallit riigisektor, kui ametnike palgad kasvasid erasektorist kiiremini. Ettevõtjad pidasid seda õigusega ebanormaalseks. Nüüd on kõrgemad ametnikud statistilist palgatõusu vaikides pealt vaadates lõpuks härjal sarvist haaranud ja asunud jõuliselt iseenda palku kruvima, kuni tuhande-paari võrra kuusissetulekule juurde. Elu läheb järjest paremaks ja lõbusamaks.

Tallinnas vanamoodi

Edgar Savisaare kukutamisest hoolimata läheb Tallinna uueski volikogus kõik vanamoodi edasi. Ei alustatud mitte ainult juhtidele palkade määramisega, vaid lahkumishüvitiste ja preemiatega külvati üle ka tegelased, kes sisuliselt jätkavad samal ametikohal. Et Taavi Aas muutus linnapea kohusetäitjast päris linnapeaks, siis kas tõesti peab talle seetõttu hea valimistulemuse eest preemiat maksma?

Kaljulaid jõudis Aafrikasse

President Kaljulaid on üllatuslikult jõudnud turneele Aafrika riikidesse, mille ülesleidminegi maakaardilt suurele osale eestlastest pole jõukohane. Veel enam panevad õlgu kehitama nois riikides käsitletavad teemad. Samamoodi paneb enamikku meist ükskõikseks Eesti soov pääseda julgeolekunõukogu liikmeks, millele president Aafrikas praegu toetust kauplevatki. On alles mured Kadriorul.  

35 KOMMENTAARI

p
paparatso 10. detsember 2017, 18:11
ju siis käib presinendi proua Aafrikas tecilat toomas,peen proua.
Normaalne inimene ei käi tööl et siis teenitud raha siis uuesti prssejuua 9. detsember 2017, 07:38
NORMAALNE INIMENE EI KÄI LÄTIS
Loe kõiki (35)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee