Eesti uudised

Anna teada kommentaarides, kas ja kuidas sind elektrikatkestus mõjutas? 

FOTOD | Kalamaja mattus pimedusse: Põhja-Tallinna elanikud olid ligi poolteist tundi elektrita (52)

Õhtuleht.ee, 16. november 2017 20:10
Elektrikatkestus Põhja-Tallinnas Kalamajas 16. novembri õhtul 2017.Foto: Robin Roots
Neljapäeval veidi enne kella kaheksat õhtul kadus Põhja-Tallinnas Kalamajas elekter, pimedusse jäi 6200 majapidamist. Kella 21.20 ajal oli elektrita veel üle 3100 majapidamise. 

Elektrikatkestus halvas ka trammiliiklust - Kopli trammid seiskusid.

"Täielik tondiolossi tunne on, jõhker! Vana-Kalamaja tänaval on pimedus, Soos samuti, ainult autotuled valgustavad, ka kohvikud paistavad pimedad olevat," rääkis Õhtulehe lugeja. "Isegi valgusfoor ei tööta ja tramme pole ka näha." 

Elektrikatkestus Põhja-Tallinnas Kalamajas 16. novembri õhtul 2017. Foto: Robin Roots

Tallinnas Kalamajas elav naine ütles Õhtuleht.ee-le, et pimedus valitseb nii tänavail kui ka majades. „Totaalne pimedus – pime on Niine tänav, Kopli tänav, alles Jahu tänava poolt paistab valgust,“ rääkis elanik, kel tuli töötegemine arvuti taga lõpetada. „Kui aknast välja vaadata, hakkavad akendele küünlad tekkima,“ lisas ta.

Elektrikatkestus Põhja-Tallinnas Kalamajas 16. novembri õhtul 2017. Foto: Robin Roots

Elektrilevi infotelefonilt öeldi, et tegemist  on kõrgepinge rikkega ning elekter peaks tagasi tulema hiljemalt kell 22. 

Elekter saadi majapidamistesse tagasi siiski varem. Elering käivitas kell 21.13 Volta alajaama seadmed ja taastas elektri edastamise jaotusvõrgule. Eleringist teatati, et seal jätkatakse alajaama seadmete korrastamist ning rikke põhjuste välja selgitamist.

Tallinnas Tööstuse tänaval asuva Volta alajaama seadmed lülitusid välja neljapäeval kell 19.46. Tarbijad olid elektrita ligikaudu poolteist tundi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee