Eesti uudised

Kaljulaid ja Kallas peavad Eesti suurimal turniiril näidisväitluse (8)

Toimetas Denes Kattago, 16. november 2017, 14:34
SIIM KALLASFoto: Robin Roots
Laupäeval, 18. novembril toimuva 2. presidendi väitlusturniiri finaalvõistluse eel peavad näidisväitluse koos Eesti parimate õpilasväitlejatega Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas.

Eesti väitlusseltsi ja presidendi kantselei koostöös kahe aasta tagant korraldatav presidendi väitlusturniir on mõeldud põhikooli- ja gümnaasiumiealistele algajatele väitlejatele, et populariseerida väitluskultuuri ja -oskusi.

Samal teemal

“Me jõuame nii kooli- kui tööelus kaugemale, kui omandame selle väärtusliku oskuse, suudame olla üksteise vastu mõistvamad ja oskame enda seisukohti paremini mõistetavaks muuta,” ütles president Kaljulaid tänavust väitlusturniiri välja kuulutades.

Laupäeval peetakse Tallinna inglise kolledžis enne lõppvõistluse finaali, kell 16.50 näidisväitlus “Tallinn tuleks euroraha jagamisel välistada”, kus lähevad vastamisi Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas.

Kaljulaidi paariliseks on James Arney (Miina Härma Gümnaasium) ning Kallasel Markus Laanoja (Hugo Treffneri Gümnaasium), kes esindasid Eestit augustis Indoneesias peetud kooliväitluse maailmameistrivõistlustel. Loosi tahtel väitlevad Kallas-Laanoja jaataval ning Kaljulaid-Arney eitaval poolel. 

Novembri alguses toimunud viies eesti- ja venekeelses piirkondlikus eelvoorus väitles teemal “Poliitkampaaniad koolides peaksid olema keelatud” üle kahesaja õpilase, mis teeb sellest seni suurima Eesti-sisese väitlusturniiri.

Lõppvõistlusele pääses 44 võistkonda. Finaalturniiril on väitlusteemaks „Võrdõiguslikkusesse uskuv Eesti naine peaks minema vabatahtlikult ajateenistusse." Kell 10.30–16.45 peetavates voorudes selgitatakse välja kaks finaali pääsevat võistkonda, finaal algab kell 17.20 ning autasustamine 18.30.

8 KOMMENTAARI

k
Kõva Ketas 16. november 2017, 18:06
Ettepanek: Eesti väitlusseltsi ja presidendi kantselei koostöös kahe aasta tagant korraldataval presidendi väitlusturniir 2019 teemaks valida - Eesti Varimajanduse osakaalu on võimalik vähendada poole võrra ühe (1) aastaga.
e
eu 16. november 2017, 17:02
Milline saab olema väitluse teema? Nende mõlema suur ühisosa on kindlalt e - liit ja brüssel. Truud brüsseli käpikud!
Kas saab olema ajupesu Rail Baltikule? Sellega saaksid mõlemad hiilgavalt hakkama!
Loe kõiki (8)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee