Eesti uudised

ARNOLD RÜÜTLI ELULUGU | Kuidas Rüütlist ootamatult CIA agent sai

Peeter Ernits, 16. november 2017 10:14

40 KOMMENTAARI

h
Hingelt kommunist/ 17. november 2017 16:11
o
OBJEKTIIVSUS/ 17. november 2017 15:45
Rüütel seda kindlasti ei olnud, aga Ärma pops seda muidugi on.
a
ATamm/ 16. november 2017 19:46
Mis sellest kommunistist enam, IRW
p
pirn/ 16. november 2017 18:03
Huvitav, kes ja miks andis Merile mobiiltelefoni (Soome kaudu helistamiseks), mida tol ajal KGB ei saanud pealt kuulata? Tore oli kui, ajaloolise haridusega keeleredakstorist välisministriks saanud, Meri kutsust USA presidenti kalale — Kamtšatkale! Et vat kus meil , Kamtšatlkal, on alles kalad!
t
Taat/ 16. november 2017 15:35
Kõik me oleme ostetavad ja müüdavad,mõni rohkem,mõni vähem!
k
16. november 2017 15:07
Kes peab seda saatuseks, kes Jumalikuks juhatuseks, et president Rüütel oskas just õige advokaadibürooga Eestit esindada ja tänu tarkadele meeskonnatööd tegevatele passionaaridele, kes tegid oma tööd kohusetundlikult, jõudsimegi olla valmis hetkeks, kui kommunistlik impeerium entroopia kasvust tingituna pauguga laiali lagunes.
o
ostja/ 16. november 2017 15:01
Millal ja kus on see raamat müügil, sooviks väga osta.
a
ATamm/ 16. november 2017 19:48
Moderaator, ära mängi l...i
a
ajaloost/ 16. november 2017 13:56
Agent "Nikolajev" oli seega igati tasemel ...

t
teame, teame/ 16. november 2017 13:30
# Rüütel taastas ennastsalgavalt Eesti Vabariigi...!? – kilkas siin üks ekrekesik.
Kõik on selge nagu seebivesi.
Nimelt
Toompea tippkommunistide suureks õnnetuseks, kes elasid ju nõuka ajal nagu rot--id viljasalves, kukkus see nende muinasjutuline viljasalv, kuulus, uhke ja võitmatu NSVL, koos sellega ka ENSV ju nagu vanaraud kolinal ju kokku!
Ja kui Eestis hakkasid siis idatuulte asemel puhuma VABADUSE TUULED, siis tolle aja ajalooliste sündmuste käigus muutsid Toompea kõrged kommunistid kohe väga kiiresti nende vabaduse tuulte tõttu oma meelt ja värvi.
Endistest tulipunastest Moskvale üdini ustavatest tippkommunistidest said äkki üle öö sinimustvalged „vabadusetoojad“ja Eesti „vabadusvõitlejad“.
Kõige selle valguses on tõesti kohe tragikomöödiline jälgida seda, kuidas kesik-ekre trollid püüavad neid hääbuvaid ja seniilseid, Rüütlit ja ka mitme-setme kriminaalsüüdistusega savisaart jäädvustada Eesti ajalukku kui suuri taasiseseisvumise liidreid.
Raiuge see oma pealuusse! - ükski palgaline troll ei saa, ükskõik ka kui suurte valedega, tõde ehk ajalugu muuta!
1
13:30 on mures ja nostalgitseb üsna veenvalt./ 17. november 2017 08:09
Kõik tahaksid teada tõde. Rüütel on rahvale olnud nähtav pikka aega ja oli aeg, kus ta tõesti võttis ennast hingeliselt alasti ja nagu paljud toonased hingelt eestlased, muutus ka tema meelsus ja värv ja selliseid on kaasajas oi kui palju ning mitte ainult poliitikas. Tulipunased lõid ise endale hingekella ja seda tehti ilmselt mitte väga kurvastades, sest rahvas rõõmustas. Seejärel hakkasid juba uute teenäitajate "õlilmbid" häguselt, aga üha enam liikuma "valgustava" (rööv)kapitalismi pooli ja patrooniks sai loomulikult Büssel. Nüüd meie siis oleme/elame uue katusega. Elaksimegi ehk(?) pisut paremini, kui poliitikud tunneksid ennast RAHVA TENRITENA, paraku on midagi loodetust tagasihoidlikum. Mis see on, ka selles on süüdi iseseivusdeklaratsioonile allakirjutajad - Väljas, Rüütel,...
õ
Õudselt tahaks teada tõde/ 16. november 2017 12:44
Kes on meie sõbrad ja vaenlased ja kellele meie saatus päriselt korda läheb. Vist juba üle kahekümne aasta möödas ja ikka veel aru ei saa (mõhkugi)
m
Mis siin aru saada on?/ 16. november 2017 13:07
Meie kõrgelt armastatud Lennutaadu tahtis enne Rüütlit, uue vabariigi esimeseks presidendiks saada. Sellepärast käiski üksi USA-s, toimikusse "materjali" kogumas. Kui mäletate, käis ta hiljem, jälle üksi, Moskvas nn. "Juulileppeid" sõlmimas, mis omakorda tähendas piiriküsimusi Venemaaga. Nüüd teame, kuidas meie maid vähemaks lõigati. Patsutage need Lennutaadu õlale, kes seda veel ei teadnud. Ta ju ikkagi "meie parim president".
k
k/ 16. november 2017 13:17
Rüütli sugused olid ammu ennem seda juba meie riigi oma heaolu nimel maha müünud ja salanud.Elab veel siiani oma poolearuliste järglastega eestlaste kukil.Miks venemaa talle pinssi ei maksa,neid ta ju teenis kogu oma teadliku elu.Meie presidendiks määrati ta alles siis kui vana päss ei jaganud enam ei ööd ega mütsi.
e
Esikommunist/ 16. november 2017 12:25
on kui kameeleon, oskab igasuguse valitsuse ajal olla privigileeritud ja kõrgrstitasustatud.
1
12:25/ Küll Sina oled ikka/ 16. november 2017 13:05
meil tark, tead kõike ja kõiki lausa sajandite taha välja. Kui suurt viha kannab endas üks isamaalaste vihkaja, on lausa imeline.Ja miks ta siin elab, aru ma ei saa. Miks Sa ei ole kodumaal, omade juures, kes sind kinni hoiab? Vasta ometi, mis Sul viga on???
1
12.25/ 16. november 2017 13:15
Oskad kindlast vastata küsimusele, mitmele vabadusvõitlejale andis sm. Rüütel armu Ülemnõukogu presiidiumi esimehena? Mitu inimest saadeti seetõttu vangistusse?
v
vastan/ 16. november 2017 14:14
1971 või 1972 aastal oli vajadus nn. riigivastasel, kui oldi pool määratud ajast ära istutud, armuandmispalvele saada toetus.
Rüütel toetas minu isa armuandmispalvet. Vabaks päris ei saanud, kuid sai Vasalemmast Arhangelskisse keemiat, mida ta võrdles sanatooriumisse saamisega.
Tänulik on meie pere selle eest kogu aeg olnud.
1
1971/ 16. november 2017 19:01
oli Rüütel kas Tartu Näidussovhoosi direktor või Eesti Põllumjanaduse Akadeemia direktor. Kohe kindlasti ei saanud ta amnestiat anda. Artur Vader oli tookord nn president
v
vastan 14.14/ 16. november 2017 19:49
valetab teadlikult või on mälukaotusega. Wikipeedia: Sm.Rüütel oli EPA rektor aastatel 1969-1977, Ülemnõukogu Presiidiumi esimees 1983-1992. 1964 astus NLKP liikmeks ( olles siis 29-aastane) Peale seda algas endisel sovhoosi zootehnikul kiire tõus kommunismi ametiredelil. Aastatel 2000-2001 Rahvaliidu auesimees. Vahepeal tükk tühja maad ja siis sai koos EKRE moodustamisega EKRE auesimeheks.
t
to 14.14/ 16. november 2017 20:01
kui tahad valetada,siis kontrolli wikipeediast enne seltsimees rüütli elulooandmeid.
r
Rüütel võttis viimase minutini Moskvas palka../ 16. november 2017 21:30
Tema taotles Moskvalt Madisonillt NL kodakondsuse äravõtmist ja tema väljamaale saatmist.. Tänaseks on mehed ühes parteis. Täielik pudru ja kapsad.
1
14:14 Ah, et EPA rektor Rüütel andis sinu isale armu!!!/ 17. november 2017 14:03
see tiblunn kas valetab nii et suitsupilved tulevad juba pealaest välja või on unmma nagu tummahammas..
1972 aastal polnud Toompea vene okupatsioonuvalitsuses Rüütlist veel lõhnagi.
Aga nii need tiblad ju ajalugu ja sündmusi valetades väänavadki.
v
vastaja/ 17. november 2017 15:13
Ei valeta, vassi, ega ole ka mälukaotusega. Kirjutasin selgelt, et oli vaja toetus armuandmispalvele. Armuandmispalvet pidi toetama rahvasaadik.
Ema pöördus Rüütli poole palvega toetada armu andmist, sest ilma toetuseta poleks seda vastu võetud. Mina ei räägi teiste jutte, ega ole lihtsalt arvaja, vaid jagan isiklikku meie pere kogemust mida ei saa olematuks teha. Tänaseks on ema ja isa surnud ja ise olen 54 aastane.
Kuid tean ja kuulsin vanemate tänulikkust , eriti Arnold Rüütli julgust .
Lisan veel niipalju, et isa oli ka 17 aastasena sundmobilatsiooniga võetud saksa sõjaväkke . Tänu naabrite pealekaubusele, mida lihtsustas saksa sõjaväes ja Vorkuta vangilaagris olek , oli kinniminek lihtne.
v
vastaja/ 17. november 2017 15:54
Mul tekkis küsimus, kas äkki mõni agresiivne vihkaja kardab oma eelkäijate pattude pärast, sest minu kogemus on näidanud, et jäledamaid tempe tegid ka mittekommunistid, kes armastavad täna rusikaid viibutada.
Meie naabrid minu mälestamist mööda parteisse ei kuulunud, kuid pealekaebamisega tegelesid. Pealekaebajate järglased lohutage ennast sellega, et te pole süüdi mis esivanemad tegid, kuid ärge ise üritage ajalugu ja tegevusi väänata eriti kui teil pole olnud otsest kokkupuudet.
r
raamatus/ 16. november 2017 12:01
on köik kangelased, tegelikust elust ei kirjuta keegi.
t
Teda nimetatakse kadetuseta ka karjäärikommunistiks, aga karjääriredelilt ta ei kukkunud, vaid .../ 16. november 2017 11:51
... astus värikalt maha, oma rahva kaitseks. Kas pregused ja nooremad (eks)kommunistid teda ka häbenevad pole selge ega oluline, hinnata saab tegusid kaasajas. Sõim kommentaariumis (ja miinused), ei ole mõtlevale inimesele muidugi meelepärased, kuid küsigem: Kes tänastest nn. liidrites suutnuks samaväärselt teda ja teisi toonaseid "kuulekaid" asenda?! Seista tuleb oma riigi ja rahva eest! Ei mingit liigset vaimustamist, aga nad astusid karjääriredeli viimasele -kõige alumisele- pulgale ja ei komistanudki!
h
hahaahaa! "karjääriredelilt ta ei kukkunud, vaid .. astus värikalt maha, oma rahva kaitseks./ 16. november 2017 12:38
Rüütel astus Toompea tippkommunisti karjääriredeli kõige kõrgemalt pulgalt maha oma rahva kaitseks???
Millise OMA rahva kaitseks?
Väike meenutus minevikust vanale kesikkommunistile /11:51/ ja teistele samasugustele.
On ju kõigile teada kuidas tulipunasest Toompea tippkommunistist nr.1 sai Eesti "vabadusvõitleja"
-
Ainult mõningad aastad enne Eesti taasiseseisvumist, nägi-kuulis terve eesti rahvas 20. veebruaril 1988 ülekantud televisioonikõnes, kuidas Moskvale üdini ustav ENSV kõige kõrgem Toompea tippkommunist meie kallis Arnold Rüütel kritiseeris Balti riikide sh Eesti küsimuse ülestõstmist USA poliitikute poolt ning väitis sirgeseljaliselt ja selgelt, et
# mingit tagasiteed kodanliku Eesti Vabariigi juurde ei ole ega saagi olema!#
Aga peale CCCPi kolinal kokkukukkumist muutus see meie kallis Arnold Rüütel nagu paljud teised Toompea kommunistid, üleöö äkki sinimustvalgeks „vabadusvõitlejaks“ ja nii läks ka meie Arnold nagu paljud teised need endised kõrged kommunistid, sinna uude ja vastikusse ja jubedasse KODANLIKU EESTI VABARIIGI VALITSUSSE….ja hiljem suutis ta isegi teiste kommunistide abiga EV PRESIDENDI toolile trügida!
Kas selline isik, kes nõukaaja ENSV kõrge ideelise kommunistina salgas maha Eesti Vabariigi, oli ikka oma st eesti rahva kaitsja ja hilisem Eesti riigi"vabadusvõitleja" ?
a
alc/ 16. november 2017 13:02
magedalt väljamõeldud muinasjutt. kohe nii hea mälu, et tead kellaajaliselt mis 29 aastat tagasi telekast tuli??? see mees riskis oma eluga , et sinusugune rott saaks(kahjuks) vabalt oma jama levitada
T
mingi tagasiteed ..., aga vabaks ju ka tema eestvedamisel saadi, kuigi ta võinuks jäädagi oma sõnade tasemele./ 16. november 2017 13:20
Tema jt. toonaste "üdini ausate kommunistide" tegevus oli muidugi kummaline, kas ja kes neid küll "sundis?". Kas ei meeldi, et Toompeal hääletati NList lahkumise poolt ja pädevad olid seda tegema vaid rahumeelselt toonased toompealased. Need, kes ei "kommentaarinud" olid muidugi vastu. Eestlased jäid eestlasteks, kuigi oli ka erandeid. Ei hinda nende karjjäri NLis, ega ka praeguste ekspunaste tegevus - see oli elu ja muutusteks olid nemadki valmis, kogu rahvas oli esimese hooga valmis, aga kas ka praegu ollakse vaimustuses!? Kas Nürnber eestlaste moodi olnuks rahuldanud?
x
xMees/ 16. november 2017 13:25
# mingit tagasiteed kodanliku Eesti Vabariigi juurde ei ole ega saagi olema!#
Sõnaline rituaalitäitmine.
Kui ta 1988.a. nii poleks öelnud, ei oleks ta 3 aastat hiljem kriitilisel ajal saanud olla võtmepositsioonil, ennastsalgavalt tegemaks kõik selleks, et Eesti Vabariik taastuks. Eesti rahval vedas roppu moodi, et just see mees 1990.a. Ülemnõukogu Presiidiumi esimehe ametipostil oli.
t
tee mis sa tahad, käi või pea peal/ 16. november 2017 13:43
keera nii või naa, pane rosinaid või raputa tuhksuhkrut
aga komminismijäänukist ei saa mitte iialgi saia teha
m
my god / 16. november 2017 13:52
milliseid ajalooväänajaid tuhajuhaneid ehk " xMehi nende kommunistide seas ikka veel leidub...
siin võib ainult üht nentida
sellest kommunistist ei saa mitte keegi ega mitte iialgi saia teha, selleks on tema vest liiga määrdunud.
j
ju siis/ 16. november 2017 16:23
t
to 13.02/ 17. november 2017 01:03
see arnoldi kõne trükitii ära järgmise päeva ajalehtedes,võiksid ka ise tutvuda raamatukogus,kui enam ei mäleta ja võiksid üldse lugeda arnoldi kõnesid 1980-ndatel aastatel ja 1988a aastast alates ei riskinud mitte keegi enam eluga,võisid rääkida mida tahad ja välispiir oli ka lahti,tee aga soome viisa ja põruta laevaga minema.
ü
Üks meenutab riigi arenguid ja ennast selles ca 80 aasta vältel, teine meenutab 32-lt kuidas voodisse sai./ 16. november 2017 11:24
Kuidas seda raamatut küll hinnata, see ju kommunisti "heietamine?". Tuleb imestada, et nad suutsid seda -taastada Eesti Vabariik- teha ENNASTSALGAVALT ja rahvas tuli kaasa. Kas ka tänases päevas suudaks mõnigi(!) sirge seljaga liikuda või ikka kühmuga!?
o
16. november 2017 13:45
Olgu see kommari heietamine või mitte. Kogu eesti poliitika on olnud räpane mäng päevast number üks. Kannatajaks on ikka ja jälle see kes omast taskust selle pudru kinni maksab. Ehk maksumaksja. Selle asemel, et riiki edendada ja ühe mütsi all võidelda, oodata pole. Ikka ja jälle salasepitsused,valed, rahade kantimine, rollod, kulla kadumine, vilja vargused ja Eesti "kullafond" siim kallas veb fond. Küsimus on. Kas Maarjamaad saaks ausal ja demokraatlikult juhtida? Saab!! Aga selleks tulwb välja vahetada kogu riigi juhtkond ja vargad, petised, kaabakad tartu vanglasse panna
k
k/ 16. november 2017 11:01
Nüüd hakatakse seda raamatukest toidujagamispunktides kohustuslikus korras koos konservidega jagama nagu kunagi breznevi teoseid.
s
Slava KPSS/ 16. november 2017 10:40
Kuhu partija saadab sinna tuleb minna. Imestada pole midagi.
k
Kuhu võimuparteid meid saadaks, et saaks ka imestada?/ 16. november 2017 12:32
Imestamiseks polegi aega, töö tahab tegemist, sest maksud, nii kaudsed kui vahetud, on suured.