Eesti uudised

Luik: tänane väljakutse on kiirem reageerimine konfliktiolukordadele (1)

Toimetas Maria Rozbaum, 16. november 2017 09:14
Jüri Luik Foto: Alar Truu
Kaitseminister Jüri Luik osaleb tänasest Vancouveris ÜRO kaitseministrite rahuvalvekonverentsil. Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigina esindab kaitseminister Luik ÜRO konverentsil ka Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrget esindajat Federica Mogherinit.Konverentsi peamine teema on ÜRO rahuvalve operatsioonide olukord ja tulevik. ÜRO kaitseministrid arutavad liikmesriikide poolt võetud kohustusi, et tõhustada ühiste operatsioonide planeerimist ja läbiviimist.Samuti räägitakse konverentsil ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide koostöö tõhustamisest, mis tugevdaks ÜRO rahuvalve eesmärkide saavutamist ja rahvusvahelist julgeolekut. 

Eesti osaleb aastal kolmel ÜRO poolt juhitud operatsioonil

Kaitseminister Jüri Luik peab ELi välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja nimel kõne eelhoiatust ja kiirreageerimist puudutaval töösessioonil. 
“Kiirem reageerimine konfliktiolukordadele on tänane väljakutse ÜROle. Seepärast peame vaatama üle eelhoiatust ja kiirreageerimist puudutavad takistused, et vajadusel tõhustada ÜRO üksuste operatsioonivalmidust kriisipiirkondades,” ütles Jüri Luik. 

Konverentsil julgustatakse liikmesriike arutama tänaseid võimelünkasid ÜRO rahuvalves, näiteks välja pakkuma lahendusi ÜRO kiirreageerimisüksuste operatiivsemaks kasutamiseks. ÜRO pikemaajaline eesmärk on tagada rahuvalve üksuste võime siirata kriisipiirkonda vähem kui 60 päevaga.  

Eesti osaleb käesoleval aastal kolmel ÜRO poolt juhitud operatsioonil Liibanonis, Lähis-Idas ja Malis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee