Maailm

Rancho Tehama koolitulistaja esimene ohver oli tema naine (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. november 2017 22:13
FBI uurijad Rancho Tehama algkoolis.Foto: AFP / Scanpix
Ehkki detailid 14. novembri tulistamisest Põhja-Californias, kus mõrvar muu hulgas ka kohalikku algkooli üritas rünnata, pole endiselt lõpuni selged, on üht-teist teada. Nagu paljud teised massitulistajad, oli ka Rancho Tehama mõrvaril koduvägivallatseja taust.

Kohalik ajaleht The Sacramento Bee kirjeldab, et 43-aastane Kevin Janson Neal tulistas päev enne autoga Rancho Tehamasse sõitmist surnuks oma abikaasa. Naise mitme kuulihaavaga surnukeha leidsid politseinikud nende kodust põranda alt. Üks naine, kes tõenäoliselt tapeti järjekorras teisena, oli minevikus Neali vastu politseile kaebuse esitanud.

Kevin Neal Foto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

Neal kasutas endavalmistatud illegaalseid ning registreerimata tulirelvi ja tappis kokku viis inimest. Ta hukkus ise politseiniku kuuli läbi. Vigastatute arvu osas pole endiselt kindlat numbrit. Võimalik, et seetõttu, et mõnede inimeste vigastused olid kerged ja nad pääsesid kohe kodusele ravile. Erinevad allikad pakuvad vigastatute arvuks kaheksa kuni neliteist kannatanut.

Kindel on see, et ükski laps surma ei saanud. Laste elud päästis kooli töötajaskonna kiire tegutsemine. Niipea kui väljast oli kuulda püssilaske, pandi kogu koolimaja lukku ja lapsed peitsid end ära. Ründaja sõitis autoga kooli värava maha ning tulistas läbi seinte ja akende. Ehkki üks laps sai kooli juures vigastada ning üks lapsevanem surma (pole teada, kas nad olid koolimajas sees või väljas), oleks tragöödia võinud kordades suurem olla. Neal üritas koolimajja sisse tungida, ent kui see ei õnnestunud, läks ta vihaselt autosse tagasi.

Oma teel tulistas Neal suvaliselt möödasõitvatesse autodesse ja teeäärsete majade akendesse. Ühes autos koos lapsega sõitnud naine sai eluohtlikke vigastusi, tema laps jäi õnneks terveks. Kõik tulistamise ohvrid leiti erinevatest asukohtadest.

Neali karistusregistri järgi oli ta mitmel korral oma abikaasa kallal vägivallatsenud. Selle aasta jaanuaris esitati talle ka ametlik süüdistus, kuid ta sai kautsjoni vastu välja. Politsei teadis rääkida, et said Neali koju sageli väljakutseid, kuid et Neal polnud „korrakaitsjate suhtes sõbralikult meelestatud“. Kui politseinikuid koputasid, ei tahtnud ta kunagi uksele tulla. Teadaolevalt oli Neali kodu vähemalt kahel korral politseivalve alla pandud, lootuses, et mees lõpuks välja tuleb. Kuid seda ei juhtunud.

Politseinik ühes mitmest kuriteopaigast. Foto: AFP / Scanpix

Samal teemal

24.00.2018
Kentucky koolitulistamine: vaikne maakoht leinab hukkunud teismelisi
14.10.2017
Tulistamine USA väikelinna algkooli juures: surma sai viis inimest