Eesti uudised

Vaata, milline on Aasta Puitehitis 2017! (3)

Toimetas Kristin Aasma, 15. november 2017, 19:51
AS-i Raitwood olme-büroohoone Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit
Täna kuulutati puitarhitektuuri konverentsil "Puit — homse elukeskkonna võti" pidulikul auhinnagalal välja aasta hinnatuimad puitehitised. Aasta Puitehitise auhinnaga pärjati  Rasmus Reinolti ja Ivo-Martin Veelma (Arhitektuuribüroo Lokomotiiv) loodud Tartumaal Reolas asuv AS-i Raitwood olme-büroohoone, mis paistis silma oma läbiva detailitundliku puidukasutuse poolest. 

AS-i Raitwood olme-büroohoone Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit

Raitwoodi hoone ehitajaks oli Rand&Tuulberg AS. Hoone sümboliseerib suurepäraselt puitehituse kui jätkusuutliku ehitusviisi ideed renoveerides puitkarkassil vana hoonemahu ning lisades selle juurde nutika konstruktsioonilahendusega kaasaegse kahe korruselise büroo mahu. 

Arcwoodi liimpuidu eriauhind läks Tartu Lõunakeskuse 10. etapile (Arhitektuuribüroo Peil OÜ, ehitajad AS Ehitustrust, KRC ehitus), kus valmis keskuse uus osa kinokeskuse ja hotelliga ning neid vana osaga ühendav galerii ja aatrium. 

Raitwoodi fassaadiauhinna sai Kadarik Tüür Arhitektide loodud eramu Nõmmel looduskaunis kohas Aate tänaval. 

Rahva lemmikuks kuulutati Järvamaal asuv Huuksi mõisapargi müürimaja - romantilisse parki taaskasutatud puidust ehitatud eramu, mida pererahvas suveköögina ja puhke- ning mängumajana kasutab. Rahva lemmik valiti Delfi modnekodu.ee portaalis, hääle andis 2159 inimest.

Žürii poolt tõsteti esile veel kolm ehitist: AS-i Barrus kontor Võrumaal (Karmo Tora, OÜ ROK-Projekt), Eisma sadama abihoone Sipelgakuuri juurdeehitus (Indrek Allmann, Arhitektuuribüroo Pluss OÜ) Lääne-Virumaal ja Tulivee rannarestoran (Ralf Tamm, Realarhitektid OÜ) Ida-Virumaal Liimala külas.

3 KOMMENTAARI

e
16. november 2017, 04:53
Eks keegi peab ju ikkagi auhinna ka saama kui võistlus on korraldatud, nii see tavaliselt minu teada juba on, aga midagi erilist ega erakordset küll nagu ei paista.
p
Pealtnägija“: PRIA'l naha üle kõrvade tõmmanud Vaarmann pettis väidetavalt ka ehitajaid (8) 16. november 2017, 04:25
Pealtnägija“: PRIA'l naha üle kõrvade tõmmanud Vaarmann pettis väidetavalt ka ehitajaid (8)
Loe kõiki (3)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee