Eesti Näituste messikeskuses avati 15. novembril Eesti suurim masinatööstusmess Instrutec.Foto: Tiina Kõrtsini
Õhtuleht.ee, video Tiina Kõrtsini 15. november 2017 18:21
Eesti Näituste messikeskuses avati kolmapäeval Eesti suurim masinatööstusmess Instrutec, kus ligi 90 masinatööstuse ja – tehnika ettevõtet tutvustavad masinatööstustehnoloogia uusimaid saavutusi.

.„Oleme pingutanud selle nimel, et Instruteci mess, mis on Eesti suurim masinatööstusmess ja kus kohtuvad kogemuste ja teadmiste vahetamiseks valdkonna tipptegijad, pakuks huvi ka noortele. Tänasel ettevõtete ja noorte talentide kontaktmessil tutvustab võimalusi karjääriks masinatööstuses paarikümend ettevõtet,“ ütles Instruteci projektijuht Epp Sultsmann.

Messi avapäev oli pühendatud noortele, esmakordselt toimus ettevõtete ja noorte talentide kontaktmess „Talent 4.0“ ning noored said proovida erinevaid töövõtteid. 

„Talent 4.0“ karjääripäeva tehnoloogiahuvilistele noortele sisustasid kohtumised tehnoloogiaettevõtetega, ettevõtjate ja ekspertide ettekanded, aga ka töötoad joonestusprogrammidest, keevitussimulaator, virtuaalne reaalsus, Töötukassa karjäärinõustajad, CAD seminar, jootmise töötuba, 3D pliiatsid, fotosein, tootearenduse töötoad ja palju muud.

Kontaktmessil oli noortega kohtumiseks kohal Eesti parimad tehnoloogiaettevõtted: CUTform, Hanza Mechanics, Saku Metall Allanke tehas, BLRT, ABB, Zircon, AQ Lasertool, Favor, VMT Tehased, Deck Engineering ja paljud teised.

Kohal olid ka tippjuhid, kes tuvustavad oma ettevõtteid ja töövaldkondi.