Foto: Rauno Volmar
Toimetas Triinu Laan 15. november 2017 16:32
Riigikaitsekomisjoni esimees  Hannes Hanso kritiseerib IRLi ettepanekul tehtud otsust kaitseinvesteeringute programmi muuta nii, et 2018. aastal kulutataks 20 miljoni asemel 10 miljonit eurot, 2019. aastal 30 ja 2020. aastal 20 miljonit eurot.

"Ikka ja jälle tõstatub 10 miljoni euro kaitsevaldkonna lisainvesteeringute teema. Koalitsioon on kokku leppinud, et igal aastal järgmise kolme aasta jooksul suunatakse lisainvesteeringuteks 20 miljonit eurot. Nii on minu teada ka koalitsioonilepingus kirjas. IRL on mingil põhjusel (ütlen ausalt, riigikaitsekomisjoni sellest muudatusest mingis vormis ennetavalt ei informeeritud) otsustanud sellest kokkuleppest taganeda. See on halb," leiab Hanso. 

Ta rõhutab, et riigikaitse rahastamise stabiilsus ja nende vahendite eemalhoidmine poliitilisest päevapoliitikast on ülimalt oluline. "Miks ikkagi IRLi juhitud rahandusministeerium sellise otsuseni jõudis? Kas kaitseminister Luik toetas seda? Kas ta kaitses oma haldusala eelarvet," küsib Hanso. 

"10 miljonit pole mingi peenraha. Selliseid otsuseid märgatakse ka Eestist väljaspool. Negatiivselt. Mul on seda sammu riigikaitsekomisjoni esimehena võimatu ausa näoga kaitsta. Mina kaitseministrina kindlasti poleks 10 miljoni 2018. aasta plaanidest eemaldamist ja investeeringute edasilükkamist toetanud. Kaks opositsioonierakonda on otsustanud selles küsimuses teha arupärimise...toetan neid selles."

Samal teemal

Kommentaarid  (63)

Tavainimene 16. november 2017 12:11
Üldse ei saa aru, millal see Eestikene äkki nii suureks militaarriigiks kujunes, et peab meie väikse territooriumi teiste riikide vanarauaga üle katma. Üks rahva hirmutamine ja kellegi-millegi eest "kaitsmine" päevast päeva! Milleks? Ärge näksige naabrite kallal, siis on kodus ka rahulik!
EMEKS on rahul, sestvanarauda on nii lihtsam saada -tänud ka Hansole, oled juba praegu "ausa näoga". 16. november 2017 12:51
Tavainimene on ootel, et millal läheb madinaks ja millise pataljoni eesotsas on Hannes ise?
tuleb 16. november 2017 10:13
välja sellest jutust,oma rahva heaolu ei tähenda midagi,peaasi et teiste nõudmised oleks täidetud.saaks aga koogutada võõraste ees.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS