Eesti uudised

Hannes Hanso kritiseerib kaitseinvesteeringute edasilükkamist: mul on seda otsust võimatu ausa näoga toetada (63)

Toimetas Triinu Laan, 15. november 2017 16:32
Foto: Rauno Volmar
Riigikaitsekomisjoni esimees  Hannes Hanso kritiseerib IRLi ettepanekul tehtud otsust kaitseinvesteeringute programmi muuta nii, et 2018. aastal kulutataks 20 miljoni asemel 10 miljonit eurot, 2019. aastal 30 ja 2020. aastal 20 miljonit eurot.

"Ikka ja jälle tõstatub 10 miljoni euro kaitsevaldkonna lisainvesteeringute teema. Koalitsioon on kokku leppinud, et igal aastal järgmise kolme aasta jooksul suunatakse lisainvesteeringuteks 20 miljonit eurot. Nii on minu teada ka koalitsioonilepingus kirjas. IRL on mingil põhjusel (ütlen ausalt, riigikaitsekomisjoni sellest muudatusest mingis vormis ennetavalt ei informeeritud) otsustanud sellest kokkuleppest taganeda. See on halb," leiab Hanso. 

Samal teemal

Ta rõhutab, et riigikaitse rahastamise stabiilsus ja nende vahendite eemalhoidmine poliitilisest päevapoliitikast on ülimalt oluline. "Miks ikkagi IRLi juhitud rahandusministeerium sellise otsuseni jõudis? Kas kaitseminister Luik toetas seda? Kas ta kaitses oma haldusala eelarvet," küsib Hanso. 

"10 miljonit pole mingi peenraha. Selliseid otsuseid märgatakse ka Eestist väljaspool. Negatiivselt. Mul on seda sammu riigikaitsekomisjoni esimehena võimatu ausa näoga kaitsta. Mina kaitseministrina kindlasti poleks 10 miljoni 2018. aasta plaanidest eemaldamist ja investeeringute edasilükkamist toetanud. Kaks opositsioonierakonda on otsustanud selles küsimuses teha arupärimise...toetan neid selles."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee