Eesti uudised

HEAD DIILI? Taxify otsib head liikluskindlustust 

Toimetas Denes Kattago, 15. november 2017 13:17
Taxify Foto: Robin Roots
Novembrist hakkasid kehtima takso- ja sõidujagamisturul uued nõuded, lisaks täiendavate dokumentide taotlemisele tähendab see sõidujagajatele ka kordades tõusvat liikluskindlustuse makset. 

„Praegused koefitsiendid põhinevad taksodel, mis on enamjaolt sõidus kahes vahetuses ja ööpäev läbi. Sõidujagamise mudeli puhul on auto valdavalt siiski erakasutuses ning nende sõidukite riskifaktor ei ole võrreldav taksode omaga. Püüame saada dünaamilise hinnastatuse kokkuleppe,“ rääkis Taxify avalike suhete juht Marilin Noorem Äripäevale.

"Alates novembrist on Taxify ja Uberi teenuste sarnase regulatsiooniga niinimetatud äpitaksode teenindajakaarte väljastatud pea 500 ning samal ajal on välja antud ka sadakond tavatakso kaarti, mis samuti võivad rakendusega sõita, aga kellest pole teada, kas neil see huvi on," rääkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete juht Rasmus Ruuda.

Kindlustusseltside liit on hoiatanud, et kui kindlustajat sõidujagamisest ei teavitata, siis võivad autojuhte oodata ka suuremad kulud õnnetuste korral.

Samal teemal

14.11.2017
Uberi seadus suunab sõidujagajad ristteele: kas lõpetada või maksta kuluka kindlustuse eest
14.11.2017
Juhtkiri | Uberi seadus näitas eelkõige head tahet
10.11.2017
Taxify sõiduhinda tõsta üritavaid juhte edu ei saada
03.11.2017
Mida tähendab jõustunud Uberi seadus klientidele?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee