8 kommentaari

E
Eks nad hõivasid selleks  /   15:43, 15. nov 2017
et televisioonis oma uhkeid mundreid saaks näidata...Seltsimees Lenin hõivad ka Peterburis esimese asjana telefonikeskjaama ning telegraafi. Eks ikka selleks, et kaugkõne teha ja sugulastele telegramm saata.
  /   13:52, 15. nov 2017
Aafrikas on ka sedasi, et mida ekvaatori poole, seda vähem neeqer lille viitsib liigutada. Ootavad suud ammuli, et valge midagi suhu pistab.
G
Geoorgi Lentotchka  /   12:10, 15. nov 2017
Nüüd tõttab appi maailmavalitseja RF. Natuke pommitavad ja gaasitavad. On ju tegemist Novorossijaga.
M
Miksi   /   12:03, 15. nov 2017
Kuvassa on Apinat, hirveät Apinat
M
Mart  /   09:04, 15. nov 2017
:))) Zimbabwes majanduse languse põhjus väga lihtne, valged farmerid hävitati 2000 aastatel ja põllumajandus kokkus kokku,aga sellest muidugi ei räägita, eriti EU p....poisid , enne see riik oli Aafrikas üks jõukamaid.
K
kolla  /   10:20, 15. nov 2017
Sama häda on kogu Aafrikaga.Kui piits turjal ei tantsi siis niqur tööd ei tee.
!
!!!  /   11:08, 15. nov 2017
Puuduvad lihtsalt tööharjumused, töötraditsioonid ning stiimul. Põhjamaades selektsioneeris rahvast karm kliima ning nälg. Looderdav või rumal permees jäi talvel kogu perega nälga, laostus ja keskajal ootas sellist isegi näljasurm. Kellel polnud talveks vili salves ega loomasöödad varutud. Toimus looduslik valik.
Lõunas seevastu oli elu muretu. Kuni rahvast oli veel mõõdukalt, jätkus igale mehele jahisaaki ja banaan kukkus põõnajale ise puu otsast pähe. Muudkui tunne elust rõõmu. Joo, sutseta, põrista oma trummi, tantsi, tee lapsi. Peenramaade kõplamine oli naiste töö. Mehe väärikus lubas tal käia vaid jahil või sõjas. Karjakasvtajatel aga ka oma karju karjatamas. Selline on tuhandeaastane traditsiooniline eluviis ja seda on raske muuta. Ja kui nälg näpistama hakkab, siis ei olda mitte ise laiskuses ning saamatuses süüdi, vaid siis on ikka vabandus varnast võtta. Süüdi on pahad valged, kes muu! Ja nemad peavadki nüüd seetõttu meile toidu andma! Aga kui nad piisavalt toiduabi enam anda ei suuda, eks siis läheme ise Euroopasse ja nõuame omale ülalpidamise kohapeal. Ja kui ei heaga anta, siis võtame selle neilt ise. Ning kui tee peale ei jääks ette Sahaara kõrbe ning Vahemerd, siis oleks see rahvavool kümnetes või sadades miljonites.
!
!!!  /   10:51, 15. nov 2017
Kui Mugabe ise diktaatorpresidendiks sai, hakkasid ka väiksemad vennad, tema võitlejad oma saaki nõudma. Aga ega riigikassa põhjatu pole ja ka ametnike arv on piiratud. Mida anda siis kirjaoskamatutele tumbajumbadele, kes on vaid aastakümme võsast püssi paugutanud ning ei tunne mingit tööd? Aga kui neile midagi ei anna, pööravad nad oma püssid endise pealiku, Mugabe enda vastu.
Mugabe tegi enda arvates kavala ammu. Et kui teil midagi pole, siis minge ja võtke valgete verreimejate-koionisaatorite käest! Ja nii läkski käima röövmajandus, kus valgeid farmereid järjest paljaks rööviti. Ning protesteerijad ka mahakoksati. Kogu perega. Need, kel hing sees putksid riigist ära, väljamaale. Tumbajumbad ei osanud aga ülevõetud suurmajapidamisega mitte midagi peale hakata. Sest traditsiooniliselt on sealsetes mustade külades naine see, kes kõplab pere kõrvitsa ning arbuusipeenart. Mees aga joob, põristab trummi, tantsib, teeb lapsi ning käib vaid jahil või sõjas. Ja nii see endine Aafrika viljaait ning mandri suurim toiduainete eksportöör, endine Rodeessia ära laostuski. Muutudes Zimbabwe nime all mandri suurimaks , nälgivaks kerjuseks isegi Aafrika mõõdupuude järgi. Hüpersuperinflatsioon sõi ära riigi oma raha ja kõik kallines lausa miljoned kordi, nii et oma raha lendas sisuliselt korstnasse. Praegu on maal käibel mitme riigi rahad nagu USA dollarid LAV randid ja veel mitme muu riigi valuuta.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis