Eesti uudised

President Kaljulaid: Aafrikal võiks digimaailmas Euroopast mööda minna (46)

Toimetas Kristin Aasma, 14. november 2017 18:07
President Kersti Kaljulaid ning Aafrika Liidu kaubanduse ja tööstuse volinik Albert Muchanga Etioopias 14. novembril 2017.Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei
Eesti president Kersti Kaljulaid on visiidil Etioopias, kus ta täna ennelõunal kohtus täna ennelõunal Aafrika Liidu kaubanduse ja tööstuse voliniku Albert Muchangaga.

Addis Ababas aset leidnud kohtumisel arutati nii Aafrika ja Euroopa Liidu suhteid ning peatset tippkohtumist kui ka Eesti kogemust ja Aafrika riikide võimalusi digitehnoloogiate järjest suuremaks kasutuselevõtuks.

Samal teemal

Volinik Muchanda andis ülevaate Aafrika vabakaubandustsooni läbirääkimistest ning president Kaljulaid soovitas Aafrikal kaaluda ja andmete vaba liikumise võimaldamist, mida Euroopa Liidus veel ei ole. „Aafrika peaks ja saaks õppida Euroopa kogemustest ning meie õppetundidele tuginedes lõigata kaasaegsetest tehnoloogiatest palju enam kasu. Sel ajal kui meie Euroopas alles üritame aru saada, mida see andmete vaba liikumine ehk viies vabadus tegelikult ka tähendaks ning kuidas selle rakendamine toimiks, siis Aafrika riikidel on võimalus oma digiühiskonnad juba niimoodi üles ehitada, et kasu oleks palju suurem," rääkis president Kaljulaid.

"Sellest saaks tõeline edulugu ning annaks kontinendi arengule väga tugeva tõuke ning võimaldaks mõnes valdkonnas Euroopastki mööda minna,“ julgustas ta aafriklasi julgemalt mõtlema ja töötama andmete vaba liikumise nimel. Erinevatest küberilmas valitsevatest ohtudest rääkides rõhutas Eesti riigipea riigi kohust tagada inimeste turvaline identifitseerimine internetis ning küberhügieenialase teadlikkuse tõstmist. 

Kohtumisel räägiti ka Euroopa ja Aafrika Liidu peagi saabuvast tippkohtumisest ning Eesti valmisolekust aidata luua Aafrika Liidu juurde e-valitsemise kompetentsikeskus.

President Kaljulaid on visiidil Etioopias ja Ruandas, kus kohtub Aafrika Liidu juhtidega ning mõlema riigi riigipeadega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee