Sigaretipakkidel pole enam infot nikotiini ja vingugaasi sisalduse kohta ning peatselt kaovad need üldse leti alla. E-sigareti nikotiiniga vedelikku tohib müüa vaid kindla (pisikese) suurusega anumate kaupa, maitsed tahetakse keelata jne.

Euroliit ja selle direktiividele kuuleka koolipoisina ka omapoolseid piiranguid välja mõtlev Eesti riik on leidnud, et parim lahendus nikotiini tarvitamist piirata on kiuslik jaanalinnulik peitusemäng. Kui muudame tarvitamise võimalikult ebamugavaks, siis laisk eestlane lööb ju käega ja jätab maha?

Kiusamisega on selline lugu, et see sünnitab trotsi. Millegi ärakeelamine või piiramine on ikka ja jälle toonud kaasa kõikvõimalikku slikerdamist ja seaduste painutamist. Salasuitsud hakkavad rohkem levima. E-vedelikke hakatakse ise kokku segama, kes teab mis koostisosadest. Rohetavad tubakapõllud. Pakiautomaate hakkavad täitma anumad, mille etikett ei vasta sisule. Üle piiri voolab rohkem sõidukeid, milles veetakse teatud maavitsalise saadusi.

Kui riik suudab jaanalinnupoliitika tagajärgi ohjeldada ja sellest kõigest eestlastele tõesti kasu sünnib, siis palju õnne meile kõigile.

Jaga artiklit

15 kommentaari

A
ajalugu  /   09:18, 19. nov 2017
Kes on vaadanud telesarja "Kutsuge ämmaemand", siis see jutustab möödund saj. 60ndatest. Siis suitsetasid näit õed ja arstid patsiendi juuresolekul, suitsetasid rasedad (kuna see pidavat rahustama), kohvikus suitsetamine oli enesestmõistetav, rikkad mehed ajasid oma tähtsaid asju ikka sigarit suitsetades jne. Surdi ikka ca 70-80 aastaselt. Nüüd ei tohi suitsetada, aga inimesed on ikka haiged. Ehk keegi uuriks välja, miks. Ma ütlen: stress, mured, ahnus, sassis peresuhted, istuv eluviis, kahtlane toit, mis tekitab diabeeti, veresoonte lupjumist, vähki -- need tapavad kindlamalt kui sigaret, aga tahetakse patukotiks teha sigaret. R-u-m-a-l-u-s.
Ä
ätt.  /   08:28, 18. nov 2017
Ei suitseta aastaid aga see pidev suitsetajate kottimine on muutunud asjaks eneses.
Tuletaks meelde kuiva seaduse ajajärke maailmas,mida need muutsid seega on suitsetatud ja suitsetatakse ka edaspidi.
Suitsetamine on üks vähki soodustavaid tegureid aga kui palju on meil vabas müügis poelettidel kaupa mille tarbimine ebamõistlikus koguses on tervisele ohtlik ??

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis