Eesti Vabariigi 100. juubel

EV 100 | Eesti otsib juubelitorti 

Toimetas Denes Kattago, 14. november 2017 17:46
TORT Foto: MARI LUUD
Isamaaliste tortide konkurss toimub juba kümnendat korda, tänavu on kokandusportaali Nami-Nami ellukutsutud võistlus pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

"Eesti juubel on meie ühine pidu ja sellepärast otsime torti, mis leiaks koha igal pidulaual. Ootame loominguliselt lahendatud magusaid torte, mis on eestilikud nii sisult kui ka vormilt," ütles Nami-Nami eestvedaja Pille Petersoo Menu vahendusel.

"Võidutöö valimisel hindame seda, et tort oleks piisavalt eriline, et seda pakkuda presidendi vastuvõtul, kuid samas piisavalt lihtne kodus valmistamiseks," selgitas president Kersti Kaljulaid peakokk Taigo Lepik.

EV 100. aastapäeva programmi juht Maarja-Liisa Soe ütles, et oma retsepti esitamine võistlusele on hea viis teha kingitus Eestile. 

Võistlusele saadetud tortide seast teeb eelvaliku žürii, kes valib välja kümme kõige perspektiivikamat torti. Eesti Vabariigi juubelitort selgub 31. detsembril ETV otse-eetris.

Tordi kavand ja retsepti ning võimaluse korral ka pilt tuleb hiljemalt 1. detsembriks saata aadressile info@nami-nami.ee märgusõnaga "EV100 sünnipäeva tort”. Žürii teeb oma eelvaliku 10. detsembriks.

Samal teemal

20.01.2018
KUHU MINNA: EV100 eelõhtul saab pidutseda nii 2 Quick Starti kui ka Maie Parriku saatel
02.11.2017
Presidendi vastuvõtu nimel võitleb üle poolesaja tordi
16.10.2017
GALERII | Tantsijad pööravad Vabaduse väljakul 100 aasta liivakella