Eesti uudised

Madison: poliitilist kultuuri parandaks parteide riigipoolse toetuse vähendamine (7)

Toimetas Denes Kattago, 14. november 2017 17:34
Jaak MadisonFoto: Teet Malsroos
Eesti poliitilist kultuuri ei aita parandada mitte välireklaami täiendav piiramine, vaid erakondade riikliku rahastamise vähendamine, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees ja riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Jaak Madison.

Eesti Vabaerakonna (EVE) pakutud seadusemuudatus tühistada praegune valimiste-eelne välireklaamikeeld ning asendada see muude piirangutega ei aita Madisoni hinnangul Eesti poliitilist konkurentsi ausamaks muuta.

Samal teemal

„Välireklaamile võidakse kehtestada mis tahes kitsendused, kuid suured ja rahakad erakonnad leiavad alati võimaluse neist piirangutest mööda hiilida - raha suunatakse lihtsalt muudesse kanalitesse. Peale selle tekitavad igasugused piirangud küsimuse sõnavabaduse piiramisest,“ ütles Madison.

Madisoni sõnul muutuks Eesti poliitika ausamaks, kui vähendataks Eesti parlamendierakondade riigieelarvelist toetust.

„Toetust ei peaks täielikult kaotama, sest siis võib juhtuda nii nagu Lätis, kus erakondi hakkavad üleval pidama oligarhid. Ent praegu kulutab maksumaksja erakondade ülalpidamiseks 5,4 miljonit eurot aastas ning seda summat võib julgelt poole võrra kärpida,“ ütles Madison.

„Kokkuhoitud rahast piisab, et Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) saaks hakata tõhusamalt kontrollima parteide rahastamist, et välja juurida poliitilist korruptsiooni ja kilekotiskandaale.“

Madisoni sõnul võiks Eestis jõuda olukorrani, kus erakondi rahastavad enamjaolt nende liikmed ja toetajad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee