Eesti uudised

Tartu uus-vana linnapea: Urmas Klaas tahab paremat sisekontrolli (24)

Asso Ladva, 14. november 2017, 18:48
JÄLLE AMETIS: Tartu linnapeaks valiti uuesti Urmas Klaas.Foto: Aldo Luud
Tartu linnavolikogu valis teisipäeval uuesti linnapeaks Reformierakonda kuuluva Urmas Klaasi. Ühtegi teist kandidaati linnapea kohale üles ei seatud. Klaas sai 47 kohalolnud volikogu liikmelt 32 poolthäält ja 13 vastuhäält.

„Tartu linna sisekontrolliteenistuse töö peab kindlasti paremaks muutuma,“ ütleb Klaas, kes pidi selle sisuga küsimustele vastama volikogu ees enne valimisi. „Lisaks finantskontrollile tuleb sisekontrollil hakata tegelema korruptsiooni ja huvide konfliktide ennetamisega. Kindlasti tuleb neil teha tihedat koostööd volikogu revisjonikomisjoniga ning kui praegu allub sisekontrolliteenistus linnakantseleile, siis edaspidi tuleb see linnapea otsealluvusse.“

Klaas nimetab Tartut Eesti ideede ja aadete linnaks, kuid samas on Tartu avatud maailmale ja hästi ligipääsetav. „See tähendab tööd selles suunas, et Tartu ja Tallinna vahel saaks valmis neljarealine maantee, et oleks rohkem rongi- ja lennuühendusi,“ selgitab Klaas. Ta peab oluliseks, et noored tuleksid Tartusse õppima, kuid laitis maha idee, mille järgi tuleks välismaalt Tartusse õppima tulnutele maksta toetust.

„Koostöös Tartu Ülikooliga on rajamisel ülikooli uus spordikompleks, siis linna seltside maja, milleks saab Eesti Rahva Muuseumi endine näitusemaja Kuperjanovi tänaval,“ tutvustab Klaas hooga uue linnavalitsuse suuremaid plaane. „Siis südalinna kultuurikeskus, kuhu saavad uued kodud linnaraamatukogu ja kunstimuuseum, ning jätkuva ettevalmistused Tartu perekeskuse rajamiseks Raadile.“

„Uus linnapea on nelja-aastase kogemustepagasiga,“ vastab Klaas küsimusele, mida uus linnapea teeb vanast teistmoodi. „Ma sain linnapeaks 2014. aasta aprillis ja ma olen selle aja jooksul väga palju õppinud.“

Tänasel istungil pani volikogu paika ka Tartu viis abilinnapead. Keskerakonna poolt said abilinnapeadeks endine Tallinna munitsipaalpolitsei juht Monica Rand (rahandus, linnavara) ning haridusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe (kultuur, haridus, sport). Reformierakonna abilinnapead on Tartu maavanem Reno Laidre (arhitektuur, ehitus), Tartu Teaduspargi juhatuse liige Raimond Tamm (ettevõtlus, linnamajandus) ja senine abilinnapea Tiia Teppan (sotsiaalvaldkond, tervishoid).

Tartu linnas moodustasid võimuliidu Reformierakond ja Keskerakond, kellel volikogus on vastavalt 20 ja 7 kohta. Võimuliidul on koostöölepe valimisliiduga Tartu Eest, kel on volikogus kaks esindajat.

Linnapea palga suuruseks määras volikogu 4500 eurot kuus, abilinnapea palgaks 4000 eurot kuus, kõik saavad kuus 400 eurot hüvitist eraauto kasutamise eest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee