Eesti uudised

GALERII | Valgevene ohvitserid inspekteerivad Eesti sõjaväelinnakuid (14)

Toimetas Denes Kattago, 14. november 2017, 16:39
Foto: Kaitsevägi
Valgevene relvastuskontrollikeskuse viieliikmeline inspektorite grupp külastas täna Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) Viini dokumendi täitmise raames 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakut ning kaitseväe keskpolügooni.

"Eesti pool on olnud väga aus ning sõbralik - kõikidele meie küsimustele vastati üsna põhjalikult ning me saime näha kõike, mida soovisime," ütles inspektorite grupi ülem kolonel Anatoli Pentkovski.

Homme külastavad Valgevene relvastuskontrolli inspektorid 2. jalaväebrigaadi Taara linnakut Võrus.

Raport inspektsiooni tulemustest saadetakse kõikidele OSCE liikmesriikidele.

Samal teemal

Eesti kaitseväe relvastuskontrolli inspektorid on sel aastal inspekteerinud Valgevene relvajõude ning osalenud vaatlejatena õppusel Zapad, samuti osalenud teiste NATO riikide juhitud inspektsioonidel näiteks Saksamaal ning Rumeenias.

Vastavalt OSCE Viini dokumendi julgeoleku- ja usaldusmeetmetele võivad organisatsiooni liikmesriigid sooritada kuni 48-tunniseid inspekteerimisvisiite.

Viini dokumendi raames võimaldavad Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni liikmesriigid üksteistele ülevaate oma relvastusest ja isikkoosseisust ning lubavad tutvuda väeosade ja baasidega, samuti teavitavad kindlaksmääratud korras sõjalistest õppustest, kus osaleb teatud arv lahingutehnikat või sõjaväelasi. Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni (OSCE) kuulub 57 riiki Euroopast, Kesk-Aasiast ja Põhja-Ameerikast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee