Dmitri Medvedev (vasakul) ja Donald Trump. (REUTERS / Scanpix)

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev (vasakul) jagas muljeid kohtumisest USA presidendi Donald Trumpiga (paremal) Manilas toimunud Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) tippkohtumisel. 

Medvedev rääkis agentuurile Ria Novosti, et ta suhtles USA presidendi Donald Trumpiga 12. novembril õhtusöögil, kus istuti praktiliselt kõrvuti. Venemaa peaministri sõnul on USA liider avatud ja heatahtlik inimene, kellega saab rääkida erinevatel teemadel. Eraldi tõi Medvedev välja, et ta arutas Trumpiga kahe riigi suhete ajalugu ning koos meenutati Teist maailmasõda. 

Medvedev lisas, et Venemaa ja USA suhted käivad paraku alla ja on praegu viimaste aastakümnete madalaimas punktis. Oma sõnade kinnituseks rõhutas Venemaa peaminister, et sanktsioone kehtestades on Washington kuulutanud Moskva mitte ainult oma vastaseks, vaid lausa vaenlaseks. Kõige selle juures kutsub USA aga Venemaad aktiivsele koostööle rea kõige keerulisemate maailmaprobleemide lahendamisel.

Jaga artiklit

23 kommentaari

M
Mx35  /   22:09, 15. nov 2017
Sinu ja trumpi vahe on selles et üks on marionett ja teine pole seda... Tunnista et oled PD mängunukk
S
salliv tolerast  /   00:43, 15. nov 2017
Õhtulehes töötavad aiglased ärdjad, kes kustutavad kommentaare ja manipuleerivad lugejatega. Te olete nagu roomavad zombid. Te tahate, et Venemaaga oleks viha ja ainult viha.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis