Endine sotsiaalministeeriumi hoone Gonsiori tänaval. Foto: Alar Truu
Kristiina Tilk 14. november 2017 15:01
3,8 miljoni euro eest Riigi Kinnisvara AS algatatud enampakkumisel endise sotsiaalministeeriumi hoone omanikuks saanud Kaamos Kinnisvara AS plaanib majja luua ligikaudu 75 omanäolist kõrgete lagedega 1-4-toalist korterit, lisaks mõned äripinnad. 

Ministeeriumi hoone on saanud endale ühes omaniku vahetusega ka uue ja uhke nime Grand Gonsior.

„Sinu tulevane kodu on olemuselt lennukas, loov ja stiilne. See on maja, millel on sisukas lugu, särav iseloom ja soe süda,“ seisab Kaamos Kinnisvara AS kodulehel. 

Ettevõtte juhatuse liige Ivar Vahter ütleb, et ehitus hakkab pihta kas selle aasta lõpus või järgmise aasta alguses. 

„Hetkel remonti ei käi. Avame konstruktsioone, et selgitada välja, mis olukorras on kandvad seinad ja vahelaed. Vaatame, mis seisus on, et teada, mida peame ette võtma, kui ehituseks läheb,“ täpsustab Vahter.

Vahteri sõnul rekonstrueeritakse maja täielikult, kuid maja ajalooline välisfasaad säilitatakse ja tehakse vaid vajalikud fassaadiparandused ja värvimistööd pleekinud seina värskendamiseks. 

Küll aga hakkavad kivimaja tugevat konstruktsiooni täiustama uus ventilatsiooni- ja tehnosüsteem ning kõrge müra- ja soojapidavusega aknad. Kõikidesse korteritesse on planeeritud paigaldada uued ribiradiaatorid. 

Kinnistu pindala on kokku 4656 ruutmeetrit. 

Sotsiaalministeeriumi hoonet, mis uue nelja ministeeriumi ühishoone valmides riigile liigseks muutus, proovis selle endine omanik Riigi Kinnisvara AS algselt müüa nelja miljoni euro suuruse alghinnaga. 

Et huvilisi ei olnud, langetati alghinda 200 000 euro võrra ning käesoleva aasta 16. jaanuariks, mil oli pakkumiste tähtaeg, laekus üks pakkumus, mis alghinna ületas ning selle pakkumisega omandas hoone Kaamos Kinnisvara AS tütarfirma Avala OÜ. 

Sotsiaalministeerium on üks neljast ministeeriumist, mis kolis Suur-Ameerika ja Väike-Ameerika tänava vahelisele alale kerkinud nii nimetatud superministeeriumisse.