Krimi

Politse hoiatab: tummadele raha koguvad petturid on taas liikvel (16)

Toimetas Triinu Laan, 14. november 2017 13:07
Foto: Aldo Luud
Ülemiste keskuses on märgatud tegutsemas pettureid, kes püüavad annetuste kogumise nime all välja petta raha, väites, et see läheb puuetega inimestele ja vaeslastele, hoiatab Ida-Harju politseijaoskond sotsiaalmeedias. 

Petturid liiguvad kaubanduskeskustes või nende lähiümbruses tavaliselt kahe kaupa, välimuselt tõmmud, nooremapoolsed mehed ja naised, kaasas mapp ja nimekiri. Paberil kirjas, et koguvad tummade rahvusvahelise keskuse tarbeks annetusi.

Samal teemal

Inimeselt võetakse raha ja allkiri toetuse kohta. Kogujad ise ei räägi tummi teeseldes, küll aga on neid tabatud peale annetuse saamist rääkimas.

Haavatavaks muudab inimesed just asjaolu, et nad tegutsevad poodides sees, kus inimesed on harjunud pidevalt erinevaid organisatsioone tegutsemas nägema. Seda enam, et pühade ajal on inimesed heldemad annetusi tegema.

Ka  SOS Lasteküla hoiatab, et nende nime kasutades koguvad petturid kaubanduskeskuste ees ja sees annetusi, väites, et need lähevad Rakvere lastekülale. "Oluline on teada, et SOS Lasteküla esindajad ei kogu sularaha annetusi, meil ei ole Rakveres lasteküla ning meie tõelised esindajad on alati varustatud omanimelise pildiga kaelakaardiga ning tegutsevad SOS Lasteküla reklaamtahvli taustal. Olge tähelepanelikud ning enne annetuse tegemist veenduge, et tegemist pole petturitega;" soovitab SOS Lasteküla oma Facebooki-lehel. 

Politsei paneb südamele, et inimesed hoiataksid ka oma vanemaid lähedasi, kelleni ei pruugi see info interneti vahendusel jõuda.

Üle Tallinna kohtab palju sarnaseid kerjajaid, kes võivad raha küsida mõne liidu või organisatsiooni nimel, mille esindajad nad tegelikult ei ole. Raha küsimine iseenesest keelatud pole ning ka küsijale raha andmine on inimese vaba valik. Seetõttu raha andmise korral ei ole tegu kuriteoga, sest inimene on selle raha vabatahtlikult välja käinud.

Politsei soovitab sellistest inimestest võimalusel eemale hoida ja kindlasti mitte jääda nendega rääkima. Kui ligi tulnud inimese käitumine häirib, tuleks helistada hädaabinumbril 112. 

Samal teemal

04.10.2017
PETTURID TAAS LIIKVEL? Tartus küsitakse tänavatel kurttummadele ning vaestele lastele annetusi
02.10.2017
Annetuste küsimine Mustamäel: inimene sõitis autoga eemale, annetuse küsija sõiduki küljes rippumas
01.10.2017
„Pealtnägija“: kelmid petsid alaealiselt tüdrukult ja tema isalt kodu ja raha välja
26.04.2017
Politsei hoiatab: järjekordset skeemitajad otsivad parklates omale ohvreid