Eesti uudised

Hanno Pevkur: minu juhitavas Reformierakonnas kehtib mustale rahale selge nulltolerants (61)

Toimetas Triinu Laan, 14. november 2017 12:25
"Minu juhitavas Reformierakonnas kehtib mustale rahale selge nulltolerants," kinnitab Pevkur. Foto: Martin Ahven
Äsja saladusetempli alt vabanenud Reformierakonna rahastamisskandaali kriminaalasjast selgub, et nn kilekotirahaga võis olla seotud ka partei nüüdne juht Hanno Pevkur, kirjutab tänane Postimees.  Pevkur ise eitab süüdistust kategooriliselt.

"Kuna kogu tänane Postimehe lugu on punutud mulle tundmatu metsavarga Mairo Kiho ühe väite ümber, saatsin peaprokurörile lihtsa küsimuse: Kas prokuratuur kinnitab, et kriminaalmenetluse raames leidis kinnitust väide, et mina olevat kontrollinud Marek Leenurme palvel raha jõudmist “potti”?," krijutab Pevkur sotsiaalmeedias. 

Pevkuri sõnul vastas tema küsimusele avalike suhete nõunik Kaarel Kallas: “Prokuratuur kinnitab, et toonase kriminaalasja materjalide kohaselt see väide kinnitust leidnud ei ole.”

"Ka Postimees oleks saanud seda küsida, aga ju siis oli klikihimu nii suur ja nende jaoks olulisem kõmu, mida ühe erakonna esimehe ümber sellise loo kirjutamine tekitab," leiab Pevkur ning lisab: "Minu juhitavas Reformierakonnas kehtib mustale rahale selge nulltolerants. Seda teab ka tänane peasekretär, kes rahaasjade eest vastutab. Endiste rahastamistehingute kohta oskab vastata tolleaegne peasekretär Kristen Michal."

 

Samal teemal

25.08.2018
Reformierakonna rahastamisskandaali "kangelane", pika kuritegeliku karjääriga Mairo Kiho on jälle kohtu all
08.12.2017
Paet: Reformierakonnas on põhimõtteliselt ükskõik, kes esimees on
22.11.2017
Ladõnskaja kutsub Pevkurit IRLi üle tulema
17.11.2017
RESTART: Reformierakond hakkab uut programmi koostama