ID-KAART (Tiina Kõrtsini)

Eesti ametiasutused kinnitavad, et ID-kaardi nõrkusest teavitasid neid Tšehhi teadlased otse, mitte kiibitootja ega PPA lepinguline partner ning ID-kaardi tootjad ei selgita, miks Eesti turvaveast viimasena teada sai.

ID-kaardile kiipe tootvat Infineoni teavitasid Tšehhi teadlased turvanõrkusest veebruaris ja Infineon alustas seejärel uurimist, kas teadlaste pakutud matemaatiline meetod tõesti võimaldab ID-kaarte murda. 

Infineoni esindaja sõnul polnud Eestit ID-kaardi kiibi nõrkusest teavitada nende, vaid kaardi tootja Gemalto kohustus.

Gemalto valitsusprogrammide suhtekorraldaja Eric Billiaert jättis küsimustele sisuliselt vastamata. "Me alles analüüsime oma Eesti partneritega, kuidas kulges informatsioon, mis puudutas Infineoni toodetud turvariskiga kiipe," sõnas Billiaert.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

Jaga artiklit

30 kommentaari

K
keskid  /   16:53, 14. nov 2017
tulge ometi mõistusele. Kui ID-ga oleks susserdatud, siis oleksid ju reffid pidanud kohalikud valimised võitma. No ei võitnud ju! Reffid susserdasid KE võimule või? No anna mõistust!
I
invapensionär  /   14:17, 14. nov 2017
Minule anti too turvariskiga ID kaart välja vähem kui poolteist kuud enne seda praegust jama. Siis kui probleem oli ametnikele juba ammugi teada. Sest minul oli ID kaardi vahetuse tähtaeg oli septembri lõpus kusagil. Kuid ikkagi väljastati too viana, turvariskiga kaart. Selleks pidin sõitma ma eksta 30 km. kaugusele maakonnalinna, politseiprefektuuri. Aga kuna ma olen ratastoolis invaliid, siis pidin ma selleks palkama omale piisavalt suure auto, kuhu ise ja kuhu pagasnikusse ka minu ratastool ära mahuks. Ja inimese, kes tooli toast autosse tassis ning mind lükkaks. Ning pärast koju tooks. Selleks kulutasin lisaks ettenähtud riigilõivudele veel täiendavalt 20 eurot automehele. Ja leean et sain transpordi veel suhteliselt odavalt. Sest teenuse osutajatest on puudus.
Ja nüüd äkki nagu pang külma vett krae vahele. Et ei sobigi! Minul on kodus iidvana, kusagil 7-8 aastat vana arvuti, millel Windows 7 sees. Kuigi see internetis uudiste surfamiseks ning meilikirjadeks veel sobib, kuid sellega toda ID-uuendust nüüd küll ära teha ei saaks. Liig vana, liig aeglane.Ja mina ise kah üks rumal selline liialt penskar!
Kuid mida peaks sel juhul tegema? Kas tuleb taas auto ja saatja palgata ning prefektuuri sõita? Ning jumal teab, mitu tundi seal seda järjekordasidki on. Hiljem, mõne kuu pärast järjekorrad ilmselt vähenevad. Aga kui lumi maha tuleb, siis ei tarvitse autoga enam maja ettegi pääseda. Olen ju maakaas, külaelanik. Ja seega pealinlaste ja edukate noorte jaoks vaid ainult pooleldi inimene, pooleldi aga juba mingi n e a n d e r t a l l a n e.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis