29 kommentaari

K
Kelle palgal oled sm. Jestam?  /   10:13, 21. nov 2017
Ah õigus jah, tahad ju raha teha ja selle nimel pead kohustuslikus korras EKRE-t sõimama. Arvasin sinust enamat. Ka sina Brutus...
R
Risto Tanner  /   10:10, 15. nov 2017
Tere tubli rahvuslane Jüri? Luba mulle familiaarsus, olen Sinuga koos kunagi kohtumaja ees protestiloosungeid hoidnud. Miks Sa huupi lahmid? Me kõik teeme vahetevahel vigu, kõik ei kuku alati just kõige paremini välja. EKRE ja Martin Helme pole erandid selles mõttes. Eemalt kaugelt on ehk mugav ilkuda. See on asja sisust mööda ja ülekohtune, teeb meie rahvuslusele rohkem kahju kui kasu. Tule meie sekka tagasi, veel parem kui ka sõber Toomepuu kaasa tood. Räägime konkreetsetest juhtumitest, analüüsime vigu ja püüame parandada, nii on asjast rohkem kasu.
X
xxx  /   21:37, 14. nov 2017
Kõik usast pärit väliseestlased Estam,Toomepuu on siin missioonil mille eesmärk on vaenuõhutamine Venemaa vastu ja sõjaväeplatsdarmi kindlustamine us.-le siin.Kohalikest päraismaalstest on neil savi.Mustad migrandid on aga pro,Ameerikas on ka neegrid enamuses ja sõjaväes on neid palju.
P
Pets  /   15:11, 14. nov 2017
See on ühe kibestunud ja pettunud väliseestlase hala - kõik ümberringi on pahad vaenlased??? Seda võiks isegi liigitada vaenu õhutamiseks valitseva valitsuse vastu!
V
Vanaema maalt  /   13:54, 14. nov 2017
Kõik õige aga miks siis Estam ise ei võta midagi ette? Tema jutujärele on siis Eestis ainult üks Estam, kes teab, mis toimub, no alleluuja küll! See pole enam ammugi see Eesti rahvas, kes end vabaks võitles, kõik taandub rahale ja võimule.Noorus pole häda näinud, ega oska ka seda karta, nende Jumalad asuvad Brüsselis, kust veel viimased aastad midagi pigistada annab.Nooruse rahvuslus on käsi peseb kätt, kasvõi vanapagana endaga. Ei ole kõige targem olnud härral endal kõike seda rahuga pealtvaadata, kogunud siis mõttekaaslased kokku ja teinud paremini.
H
Härra  /   11:49, 14. nov 2017
Estam, ümmargust mulli ajada võib siit ja sealtpidi aga multikultuurse nõukogude inimese ja multikultuurse Lääne tsivilisatsiooni vahel on üks ülisuur sarnasus, mõlemad on seatud hävitama väikerahvaste kultuuri ja keelt. Üks venestamise ja Nõukogude inimese moraalikoodeksi kaudu ja teine kristluse hävitamise ja värviliste ja vähemuste kultuurirevolutsiooni kaudu. Igapäevaselt tuleb meie meedias lihtrahvale meelde tuletada millised on meie Euroopalikud ühisväärtused ja kui sarnased on nad keskerakondliku nõukogude inimese ühisväärtustele endises NSVLis.
Sõimad keskerakonda aga jätad vaikides kõrvale Lääne liberaalid Reformierakonna, Euroopa suurkorporatsioonide partei Isamaaliidu Ja punalillad äärmiselt rahvusvaenulikud Eurosotsid.
Mis vahe on Marksismi ja Frankfurdi juudiideoloogia koolkondade vahel? Ainult revolutsionääride erinevus, Täna esindav eestis Markuslasi Sorose raha, tulgu ta siis siia Avatud Eesti Fondi või kodanikuühiskonna MTÜde arvete kaudu, eesmärk on üks:
Marcuse oli marksist. Erinevalt oma rahvuskaaslasest, kommunismi isast Karl Marxist ei pidanud Marcuse revolutsiooniliseks klassiks mitte proletariaati, vaid igasuguseid vähemusi. Just nende vähemuste abil soovitas Marcuse lammutada varasem ühiskond, kindlustamaks omale sobiv võim.
Marcuse kirjeldab oma raamatus “Repressive tolerance”, kuidas kõik normaalne tuleb kuulutada ebanormaalsuseks, et vähendada enamuse survet. Enamuse haarde vähendamisel on kasuks kõik vähemused, kes aitavad lagundada senist ühiskonda. Kõikide “piinatud” vähemuste – anarhistide, immigrantide, seksuaalvähemuste jne - taotlusi tuleb teatud piirideni soodustada, kuni varasem ühiskonnamudel on muutunud ebakindlaks, et sellele suurem hoop anda. Enamuse jõu vähendamiseks tuleb vähendada põlisrahva rolli (sh protsentuaalset osa rahvastikus, aga ka osa juhtivrollides) nende oma riigis, sest see aitab enamuse soove alla suruda. Seejärel tuleb anda otsustav löök ja tuua senise võimu asemele “uus”, marksistlikule eliidile kasumlik ja lojaalne süsteem.
Ä
Ära tule lõhestama!  /   10:45, 14. nov 2017
Ei ole nüüd küll vaja EKRE-le sama profiiliga konkurenti tekitada! Rumal kibestumine, vastutustundetu mängurlus või teadlik lõhestamine? Igatahes esindab mees tüüpilist okupatsiooniaegset väliseestlast, kes üksteist aina kahtlustasid.. Eesti jääb püsima ainult kõigi eestlaste ühismeele korral, mis iganes erakonda keegi kuulub.
N
Näha on, et  /   09:56, 14. nov 2017
Estamit on pandud ründama kamp kesikuid.
V
vanamemm  /   09:55, 14. nov 2017
tänan hr. Estam. seda kõike teame me nagunii,kuid mitte midagi enam muuta ei suuda,sest nn. "isamaalased" müüsid eestlased kõige naha ja karvadega venestajatest kesikutele,kus valitseb süüst puhtaks pestud kriminaal ja rahvuslust düstroopiaks pidavatele puna-lilladele sotsidele. Mulle hakkab aina rohkem tunduma, (siinkohal tahaks nutta,sest tegelikult oleme juba oma riigi kaotanud,riigi mida niiväga taga igatsesime) et sini-must-valge rong on läinud ja asemele trügib punane kuldse viisnurgaga monstrum,kus eestlaste kooslaulminegi tembeldatakse natsionalismiks.
P
Peeter  /   14:30, 14. nov 2017
Isamaalased olid need, kes müüsid venelastele hulgi
elamislubasid
N
nii oligi,  /   15:45, 14. nov 2017
ainult rumalad tegid panuse sellele kambale,ega oravadki targad pole...
Juurika Jorss  /   09:40, 14. nov 2017
Täitsa tore artikkel, tuletab meelde omaaegset ajakirjandust, kus tuli iga hinna eest vaenlast otsida, ta leida ja asuda täie jõuga hävitama. Peamine, et keegi selle eest ka maksaks.
K
küsiks  /   08:40, 14. nov 2017
Kes andis valimisõiguse peale 40-dat aastat siia saabunud ebaseaduslikele tegelastele?
M
mis tähtsust  /   14:02, 14. nov 2017
selles, kes otsustab teede ja katuste parandamise üle?
M
Miks  /   07:32, 14. nov 2017
EKRE on poliitiline ...? Sellepärast, et nende eesmärk on VÕIM! Muidu aga kitsa valdkonnaga võimule ei saa kui kellegagi koostöös. Nii valitaksegi enamvähem sobiv "vaenlane", mis ise "hätta" sattudes peab endale võimutsemiseks kaaslasi otsima. Siis enam põhimõtted takistuseks ei saa, sest VÕIM on üle põhimõtete. Isegi pedesotsidega löödaks kampa, kui sotsid saaks 41 kohta riigikogus ja pakuvad kätt 10-kohalisele EKRE-le. Siis tõstaks Helmed, Madison ja Põlluaas uue vikekaarevärvilise loodungi, et nemad püüavad seda sotside vihmaussidega abiellumisõiguse hullust vähendada. Ja kui sotsid vihmaussid nimekirjast maha tõmbavadki, siis loeb EKRE selle suureks võiduks ja kiibitseb rajulolevalt oma palgalehte koos hüvitistega Eesti tutvustamise eest Botsvaanas, Tongas ja Kiribatis.
A
aga e-valimiste siunamisega,  /   15:46, 14. nov 2017
vana mööda ei pannud.Fakt.
A
Aksiooma  /   04:44, 14. nov 2017
Härra Jüri Estamil jälle 100% õigus.
R
Rõõm kuuulda jälle  /   22:25, 13. nov 2017
Jüri Estamist.Väga hästi ja tabavalt kirjutatud. Kõik otse kümnesse. Tervisi Tartust.
E
Estam  /   09:43, 14. nov 2017
on üks pirtsakas rahvuslane ja ei ühine teiste rahvuslastega, isegi mitte marudatega!
Ü
ükski  /   14:04, 14. nov 2017
terve mõistusega inimene ei ühine natsidega, sest teame, millega see Saksamaal lõppes.
A
Andres  /   21:37, 13. nov 2017
Estamiga vaielda ei taha, eks tal on üldjoontes ju õigus. Aga tekib küsimus: mis siis on takistanud nendel õigetel rahvuslastel oma erakonda moodustada ja sellega tippu tüürida? Helmed on olnud piisavalt osavad, et sellega hakkama saada, mis siin nüüd ikka tagantjärele viriseda. Kui Estam teeb mõistlike rahvuslastega oma erakonna, mis käitub realistlikult (erinevalt nt. Iseseisvusparteist), saavutab vähemalt mõningase rahva heakskiidu sisukate ja mõistlike väidetega, ilmutab südikust ka rasketes küsimustes (õigluse poolt) ja ei võta sinna näiteks Ojulandi-suguseid kameeleone vm. hulle, siis vabalt võin järgmistel valimistel selle erakonna poolt hääletada. Kategoorilised mustvalged erakonnad niikuinii läbi ei löö, kuid kindlasti on võimalik jääda enesele kindlaks ja ausaks põhimõttelistes küsimustes.
M
miks:  /   21:32, 13. nov 2017
rahvas ei mõtle pikalt ette; kui on teada, et a+b=c, siis enamus valijaid "c"-ni ei jõua.
K
keskil  /   21:03, 13. nov 2017
on populaarsus ja EKRE-l julge sõnastus ja põhimõtted rahvuse püsimiseks ning Estam peaks samuti ühinema!
A
aitäh, härra Estam"  /   18:31, 13. nov 2017
Väga hea, asjalik ja punkti pealt täppipanev artikkel!
Eriti õiged ja head on väljendid
"meid valitsev Keskerakond on eestlaste-, kui mitte suisa Eesti-vaenulik."
" Me rahvuskeha vajab ilmselt onkoloogi abi," jt.
##Keskerakond on nagu vähkkasvaja, mis tuleks eemaldada nii kiiresti kui võimalik. Selle, igale poole oma siirdeidajava vähkkasvaja eemaldamiseks aitaks tõesti ainult onkoloogi skalpell.
Keskerakondlased on kahjuks Tallinna okupeerinud ja nüüd ka veel alatute IRLi ja sotside abiga, ilma eesti rahva mandaadita Eesti riiki valitsema (loe: eesti rahva heaolu-elu hävitama) asunud.
See on inimeste kamp, kes suure armastusega isegi Putini partei Ühtse Venemaa koostöölepingut salajas soojendavad, et siis ilmselt kunagi ühiselt koos Venemaaga ka tegutsema hakata.
Mis külje pealt ka ei vaataks, nentida saab vaid ühte:
Keskerakonna puhul on tegemist nähtusega, milles pole Eesti riigi ja eesti rahva hüvangu paremuse poole viimiseks mitte ühtki positiivset joont, positiivsuse alget või lootusekiirtki. ##
Ü
ühtse venemaa kohalik rakuke  /   21:08, 13. nov 2017
Isamaamüüjatest "rahvuslaste" abil valitseb nüüd lisaks
Tallinnale ka riigis kriminaalne ja kremlimeelne keskerakond.
Õ
õigus, aga   /   09:36, 14. nov 2017
unustasid reetureid irlitse mainides
need teised samasugused alatud reeturid - sotsid.
?
??  /   18:17, 13. nov 2017
See Rain Jungi kirjutis oli ju täielik ulme. Tükk aega ei ole nii ajuvaba asja lugenud.
  /   09:37, 14. nov 2017
ajuvaba kesik on rääkinud. Hau!
K
kibestunud kapsapea  /   17:30, 13. nov 2017
ajab midagi ütki

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis