Maailm

USA ENDISED LUUREJUHID: "Putin mõjutab Trumpi. Riik on ohus."  (64)

Aadu Hiietamm, 13. november 2017 18:30
KOHTUMINE DA NANGIS: Venemaa president Vladimir Putin (vasakul)  ja USA president Donald Trump. USA endiste luurejuhtide arvates on Trump lasknud end Putinist mõjutada ning see on Ameerika Ühendriikidele ohtlik. Foto: REUTERS /Scanpix
Pärast paari põgusat kohtumist Vladimir Putiniga Vietnamis, kuulutas USA president Donald Trump, et usub tema siirusesse. Seepeale avaldasid USA endised luurejuhid John Brennan ja James Clapper  telekanali CNN saates arvamust, et president Trump on mingil põhjusel Putini poolt ära hirmutatud ja see on riigile ohtlik.   

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump kuulutas pärast põgusaid jutuajamisi Venemaa presidendi Vladimir Putiniga Vietnamis Da Nangis, et usub viimase siirusesse. Täpsemalt: ta usub Putini väidet, et Venemaa ei sekkunud möödunud aastal USA presidendivalimistesse. Tasub meenutada, et ka Trumpi esimesel kohtumisel Putiniga 7. juulil Saksamaal Hamburgis kinnitas too, et Venemaa  USA presidendivalimistesse ei sekkunud.

„Millal kõik vihkajad ja narrid mõistavad, et head suhted Venemaaga on hea ja mitte halb asi. Tahan lahendada Põhja-Korea, Süüria, Ukraina ja terrorismiga seonduvat ning Venemaa saab osutada suur abi,“ rõhutas Donald Trump pärast Putiniga kokkusaamist oma Twitteri kontol.

Trumpi tabas kodumaal pahameeletorm 

 Vladimir Putini kiitmisega pälvis Donald Trump USA luureagentuuride ja mitme nimeka USA poliitiku pahameele. 

„Mind häirib, et meie president usub KGB agenti ja keeldub endiselt uskumast Luure Keskagentuuri (CIA)“, ütles näiteks USA  endine suursaadik Venemaal Michael McFaul. 

Vabariiklaste ridadesse kuuluv senaator John McCain aga kuulutas, et Donald Trump on naiivne, kui usub Vladimir Putinit. 

Donald Trump reageeris kriitikale mõnevõrra kummalise avaldusega, et ta usub nii Putinit, kes tunneb, et tema ja Venemaa ei sekkunud valimistesse, kui ka USA luureagentuure, kes väidavad, et Venemaa sekkus valimistesse. 

Pühapäeva õhtul telekanali CNN saates „State of the Union“ esinenud USA Luure Keskagentuuri (CIA) endine direktor John Brennan ja riikliku luure endine direktor James Clapper leidsid Donald Trumpi sõnu kommenteerides, et Putin mõjutab Trumpi meelituste ja hirmutamisega. 

„Usun, et Trump kardab ühel või teisel põhjusel Putinit ja seda, mis võib välja tulla juurdluses, mis uurib Trumpi ja tema meeskonna võimalikke sidemeid venelastega enne presidendivalimisi,“ arutles John Brennan. 

James Clapper leidis, et Venemaalt lähtub praegu USAle ilmne ja silmanähtav oht ning Trumpi püüe seda kuidagi teiseks maalida on jahmatav ja Ameerika Ühendriikidele ohtlik. 

Kreml: Putin kandideerib taas

Moskvast tulevad uudised kinnitavad, et Donald Trump peab ka edaspidi Vladimir Putiniga piike murdma. Nimelt on järgmise aasta märtsis Venemaal presidendivalimised ning Kremli allikate andmetel on  Putin otsustanud nendel kandideerida. Ise praegune president seda avalikult kinnitanud ei ole, kuid Kremli allikate sõnul võtab Putin valimistest osa ning praegu arutatakse tema meeskonnas vaid seda, millal ta selle uudisega välja tuleb.  Kremlis ollakse seejuures veendunud, et Putin võidab valimised ja jääb veel kuueks aastaks Venemaa presidendiks.    

Samal teemal

26.07.2018
Venemaa suursaadik: Taani valimistesse sekkumine oleks mõttetu
07.12.2017
PUTINI VALIMISLOOSUNG: „Venemaa on vaenlaste rõngas“
28.11.2017
ÜLLATUS: Valgevene politsei kuulutas Putini tagaotsitavaks
21.11.2017
LÄTI KUUES PRESIDENT ISELOOMUSTAB: „Putin on inimene-kameeleon, kuid väga andekas.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee