Eesti uudised

Linnupoegade massihukku ei uurita (27)

Siim Randla, 12. november 2017, 18:07
Kärbsenäpi pesapoegFoto: Küllike Rooväli
Tallinna ringkonnakohus jättis muutmata riigiprokuratuuri määruse, mille kohaselt ei alustatud Eestimaa Loomakaitse Liidu (ELL) avalduse alusel menetlust juhtumis, kus Viimsi valla tellimisel sadakonna meetri heki mahasaagimise tõttu hukkus kümneid linnupoegi.

5. juulil võeti Heki teel maha mitusada meetrit kuusehekki, kus olid kümned linnupesad. Pesades olnud linnupojad jäeti heki juurde surema. ELLi vabatahtlikud ja kohalikud elanikud otsisid hekilõigu läbi ja viisid liidu hoiukodusse 13 linnumuna, samuti neli vastsündinud kärbsenäpipoega, kes hiljem surid, ning kaks vastsündinud rästapoega.

Samal teemal

ELL pöördus avaldusega Põhja prefektuuri, kes kriminaalmenetlust ei alustanud. Põhja ringkonnaprokuratuur jättis läbi vaatamata ELLi kaebuse menetluse alustamata jätmise peale, asudes seisukohale, et ELL pole antud juhul kaebeõigusega kannatanu. Riigiprokuratuurile esitatud kaebuses kordas ELL süüteoteate sisu ja taotles endiselt kriminaalmenetluse alustamist. Riigiprokuratuur jättis kaebuse rahuldamata

ELLi esindaja vaidlustas riigiprokuratuuri määruse Tallinna ringkonnakohtus. Ta taotles määruse  tühistamist ja kaebuse läbivaatamist, samuti seda, et riigiprokuratuuri kohustataks alustama kriminaalmenetlust seoses lindude julma kohtlemisega Heki teel. Oktoobris asja arutanud Tallinna ringkonnakohus jättis riigiprokuratuuri määruse muutmata.

27 KOMMENTAARI

l
Linnuemme 13. juuni 2018, 16:47
Meil on olemas Loomakaitseseadused ja Looduskaitseseadused. Hiljuti võeti vastu seadused,mis määravad 3000.-euri trahvi linnupesa hävitamise eest!!! ELL ei olnud kannatanu?!!! Ta on kannatanu esindaja! Kas meie seaduste üle irvitatakse meile näkku???
o
Okasroosika ! 12. november 2017, 22:00
Inetu lugu .PANDI TOIME SISULISELT KURITEGU .jA KOHTU SÜSTEEM ON VÕIMETU ASJA LAHENDAMA! Asta-lavista ,kohtusüsteem sama mütsi all reformi erakonnaga ...
(loe edasi)
Loe kõiki (27)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee