Eesti uudised

Riigikogulane Tiina Kangro kolleeg Hardi Volmerist: „Vaimseid värdjaid jagub Eestis ikka tõesti kõikjale.“ (233)

Toimetas Gerly Mägi, 12. november 2017 13:00
"Hommikusöök staariga" - Hardi Volmeriga Riigikogu kohvikus
Riigikogulane Tiina Kangro ärritus Hardi Volmeri ülestunnistuse peale, mille järgi pole ta veel midagi suurt poliitikas ära teinud, pigem on tiksunud niisama. Naine kirjutas Facebooki postituse, kus nimetab Volmerit vaimseks värdjaks.

Tiina Kangro postitus täispikkuses:

Samal teemal

„Vaimseid värdjaid jagub Eestis ikka tõesti kõikjale.

Eks seda on kuulda olnud varemgi, et see mees käib iga nurga peal oma mittemidagitegemise eest palju raha saamise süllekukkunud õnne kiitmas, aga sülitada nüüd lausa otse avalikkusele ja oma kolleegidele näkku ja tunnistada, et ta ei tee – ega mõtlegi teha tööd, mille tegemiseks ta Riigikokku on läinud... see ületab hetkel ikka igasuguse taluvuse piiri ja see inimene peaks Riigikogust lahkuma.

Ma ei teagi, kas tuleb vaadata ta enda suunas või hoopis sotside suunas, kes on sellise produkti meile tootnud. Igatahes jätkub Volmeril nahaalsust ka superstaar Anu Saagimile soovitada: Proovi ka, tule sotside ridadesse, 85% eesti mehi valiks su kohe. Sul on aju ka olemas, välimusest rääkimata. Ainult poolteist aastat veel ja taas läheb valimistralliks.

Jah, Riigikogu tase on kahjuks läbilõige Eesti rahvast, mitte kõikidel rahva poolt valituil ja parteide poolt upitatuil pole selle töö jaoks piisavalt teadmisi, pole isikuomadusi, pole isiksust jne. Aga tulla ja tunnistada avalikult, et ei tee ja ei kavatsegi midagi teha... ja väita ka isiklikult minu eest (ja paljude teiste saadikute eest), et Riigikogus toimubki vaid mingi sümboolne koosviibimine, mitte reaalne töö... kui näiteks mina istun ka õhtud ja nädalavahetused, vahel poole hommikuni (sest vahepeal on vaja ka laps ära hooldada) seaduste, seletuskirjade, uuringute-analüüside, kohtulahendite virnade taga, et valmistuda komisjonide istunguteks, enda poolt kokkukutsutud koosolekuteks, ajurünnakuteks, et päästa mõni eelnõu või ka päästa mõni inimene halvasti tehtud seaduste rataste vahelt. Ja ma ei ole sugugi mitte päris ainus selline Toompeal.

Ja siis äkitselt üks selline mees istub meil õiguskomisjonis (kui üldse istub), lastes silmakest looja ja nähes unes mõnd toredat filmistsenaariumijuppi. Tülgastav!“

Laupäeval ilmus Õhtulehes videointervjuu, kus Anu Saagim usutleb Hardi Volmerit. Küsimused-vastused, mis ajendasid Tiina Kangro oma Facebooki seinale kriitilist postitust tegema, olid järgnevad:

Anu Saagim: Sinu põhitöökoht on hetkel riigikogu?

Hardi Volmer: Jah, olen asendusliige ja nüüd juba teist raksu siin majas tagasi.

H: Võib ka nii öelda, kui just oma südametunnistusega ei taha raksu minna.

A: Riigikogu on sel juhul hea kindel koht, kus raha regulaarselt kukrusse kukub? Ja vahepeal teed filmi ka ja öösiti oled bändimees ja... Kas see väsitav pole? Tuled hommikul siia Toompeale ennast välja puhkama? Magama ei jää vahel igavatel istungitel?

H: Ütleme nii, et politseid pole veel kutsutud. Eks see valija suhtes on muidugi veidi alatu, vahel lausa kõlvatu käitumine, aga põhimõtteliselt on sul õigus. Eks see ole siin tüütu ja inertne värk. Mina olen siin vaikselt tiksunud ja pole suure poliitika kallale veel asunud. Süvenenud olen vaid nendesse eelnõudsse, mis mind isiklikult huvitavad. Eks siin käib rohkem selline sümboolne oma valijate eest seismine seni kuni keegi saadab sulle meili või helistab ja pahandab: "Kuule koer, mina olen sind valinud ja nüüd on mul selline jama majas! Mis sa teed? Kas sa mind aitad?" No alles siis läheb asi konkreetseks. Eks ma siis vaatan, et võib-olla annabki aidata.  

A: Oehh, kuidas mina ka riigikokku nurru lööma saaks?

H: Proovi, 85% eesti mehi valiks su kohe. Sul on aju ka olemas, välimusest rääkimata. Tule sotside ridadesse! Ainult poolteist aastat veel ja taas läheb valimistralliks. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee