4
fotot
Takahiro Shiraishi (AFP / Scanpix)

Jaapani valitsus kavatseb tugevdada kontrolli veebilehekülgede üle, kus tundlikud inimesed saavad jagada enesetapumõtteid.

Selline otsus tekkis Jaapani valitsusel pärast sarimõrva juhtumeid, mille puhul selliseid veebikülgi kasutati. 

Oktoobris leiti Tokyo nn õuduste maja külmikutest ja tööriistakastidest üheksa tükeldatud surnukeha. Uurijad leidsid üheksa pead koos arvukate käe- ja jalaluudega. Inimeste surmas on süüdi 27aastane Takahiro Shiraishi, kes tappis oma ohvrid alates augusti lõpust moel, mis vapustas kogu Jaapanit, kirjutas BBC.

Shiraishi sai oma ohvritest teada sotsiaalmeedia kaudu, kus inimesed jagasid enesetapumõtteid. Väidetavalt meelitas ta ohvrid oma korterisse, öeldes, et võib neid aidata endalt elu võtta. Ohvriteks olid kolm õpilast, kellest noorim oli 15aastane, üks naisõpilane, neli 20. eluaastates naist ning 20aastane mees. Ühe mehe tappis Shiraishi tülis mehe sõbratari pärast. 

Ohvrid leiti ühe kadunud noore naise otsingute käigus.

Tokyos oleva suitsiidiennetuskeskuse juhi Toru Igawa sõnul teeb internet noorte jaapanlaste jaoks olukorda hullemaks. Kui varem takistas inimest kõhklus, sest ei soovitud üksinda surma minna, siis sotsiaalmeediaplatvormid on seda muutnud - sotsiaalmeedia kaudu leitakse selleks kaaslasi.

Vastavalt Maailma Terviseorganisatsiooni statistikale oli 2017. aastal Jaapanis enesetapjaid 19,7 protsenti 100 000 inimese kohta. Veel suurem enesetapuprotsent - 28,3 protsenti 100 000 inimese kohta - on Lõuna-Koreas.

Jaga artiklit

15 kommentaari

J
jan  /   12:29, 13. nov 2017
kas protsent muutub kui aluseks võtta mingi muu arv kui 100 000?? Kuidas on võimalik sellist saasta ajaleht kirjutada, kas keegi läbi ei loegi mis jama see lasteaialapse tasemel uudisekirjutaja siia kokku on soganud?? Või pole õhtulehes enam ainustki kirjaoskajat täiskasvant??
J
Jaapanist  /   11:50, 11. nov 2017
Jaapanis on suitsiid oma pere au päästmiseks olnud osa kultuurist juba tuhat ja enam aastat. Olen näinud dokfilmi, milles näidati Jaapani "surmametsasid", kus olid suitsiidi teinud lausa tihedalt, nii nad seal rippusidki, kes skeletistunud, kes üsna ühes tükis.
Küll on arusaamatu, miks nad kasutavad pea kõikides kultuurides kõige häbiväärsemat surma, see on siis lämbumisurm.
Samuraide sepuko ja harakiri muidugi nõudsid mehisust ja ka vähemalt ühe teise isiku kohalviibimist, kes katanaga asja lõpule viis.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis