Filipiinide president Rodrigo Duterte (AFP / Scanpix)

Filipiinide president Rodrigo Duterte teatas, et siis, kui ta oli teismeliseeas, pussitas ta inimese surnuks.

„16aastasena ma tapsin ühe inimese,“ rääkis Duterte piirkondlikul kohtumisel Vietnamis Da Nangis. Filipiinide liider väisab seal toimuvat Aasia ja Vaikse Ookeani Majanduskoostöö tippkohtumist, millel osalejaks on kohalikele juhtidele lisaks USA president Donald Trump.

Duterte avaldas, et pussitas inimest välimuse järgi. Filipiinide president on varem tunnistanud, et on tapnud kriminaalseid isikuid ajal, mil ta oli Davao linnapea, kirjutas BBC.

Rodrigo Duterte on mees, kes juhtis laialdaste meetmete kasutuselevõtmist kuritegevuse ohjeldamisel Filipiinidel. Samas on kriitikud süüdistanud Duertet põhiliste inimõiguste õõnestamises. Duterte on julgustanud toime panema erakorralisi tapmisi. Ta on öelnud, et oleks õnnelik, kui saaks teise ilma saata riigi kolm miljonit narkomaani.

Pöördudes Da Nangi filipiinlaste kommuuni poole ütles Duterte, et ta tappis inimese, kui ta oli vägivaldses teismeliseeas ning oli arvukates võitlustes nii vanglas kui väljaspool vanglat.

Filipiinide presidendi pressiesindaja sõnas aga AFP-le, et Duterte märkused olid tehtud nalja pärast ning Filipiinide juht on sageli kasutanud värvikat keelekasutust, kui ta pöördub ülemeremaade filipiinlaste poole.

Kurjategijateks tunnistatud inimeste tapmist on Duterte ka varem tunnistanud.

Jaga artiklit

18 kommentaari

E
Eestile  /   22:29, 11. nov 2017
Hea,kui poliitik Eestis omaks julgust teha seda mida julgeks teha mitte aga ootaks suuniseid moskvast EU'st ehk "Erika" mida arvab edu
D
Donald Eestist.  /   21:13, 10. nov 2017
Austan! Väga õige suhtumine. Sinna kuuluks veel nii mõnedki ühiskonnale häbiks ja koormaks olevad inimgrupid.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis