Maailm

FILIPIINIDE PRESIDENT: ma olen pussitanud inimese surnuks (18)

Toimetas Kristin Aasma, 10. november 2017 18:21
Filipiinide president Rodrigo Duterte Foto: AFP / Scanpix
Filipiinide president Rodrigo Duterte teatas, et siis, kui ta oli teismeliseeas, pussitas ta inimese surnuks.

„16aastasena ma tapsin ühe inimese,“ rääkis Duterte piirkondlikul kohtumisel Vietnamis Da Nangis. Filipiinide liider väisab seal toimuvat Aasia ja Vaikse Ookeani Majanduskoostöö tippkohtumist, millel osalejaks on kohalikele juhtidele lisaks USA president Donald Trump.

Samal teemal

Duterte avaldas, et pussitas inimest välimuse järgi. Filipiinide president on varem tunnistanud, et on tapnud kriminaalseid isikuid ajal, mil ta oli Davao linnapea, kirjutas BBC.

Rodrigo Duterte on mees, kes juhtis laialdaste meetmete kasutuselevõtmist kuritegevuse ohjeldamisel Filipiinidel. Samas on kriitikud süüdistanud Duertet põhiliste inimõiguste õõnestamises. Duterte on julgustanud toime panema erakorralisi tapmisi. Ta on öelnud, et oleks õnnelik, kui saaks teise ilma saata riigi kolm miljonit narkomaani.

Pöördudes Da Nangi filipiinlaste kommuuni poole ütles Duterte, et ta tappis inimese, kui ta oli vägivaldses teismeliseeas ning oli arvukates võitlustes nii vanglas kui väljaspool vanglat.

Filipiinide presidendi pressiesindaja sõnas aga AFP-le, et Duterte märkused olid tehtud nalja pärast ning Filipiinide juht on sageli kasutanud värvikat keelekasutust, kui ta pöördub ülemeremaade filipiinlaste poole.

Kurjategijateks tunnistatud inimeste tapmist on Duterte ka varem tunnistanud.

Samal teemal

26.06.2018
Rahvas on marus: Duterte nimetas Jumalat rumalaks
26.02.2018
Trump soovib narkodiilereid hukkama hakata
14.02.2018
Filipiinide president soovitab sõduritel naismässulisi jalgevahele tulistada
10.11.2017
FOTOUUDIS | Vene president Vladimir Putin ja USA president Donald Trump surusid kätt Vietnamis