„Pelmeenid sea-veiselihaga Rimi 400g“ (Rimi)

Eesti Veterinaar- ja Toiduamet tuvastas Rimis pistelise kontrolli käigus pelmeenipakist „Pelmeenid sea-veiselihaga Rimi 400g“ (parim enne kuupäev 09.05.2018) salmonelloosinakkuse. Toodet tarnis Rimi kaubandusketi poodidesse Dabas Produkti SIA. Rimi palub ostetud toote poodi tagasi tuua, selle eest makstakse raha tagasi.

„On väga kahetsusväärne, et salmonelloosinakkusega pelmeenid Rimi lettidele jõudsid,“ sõnas Rimi avalike suhete juht Katrin Bats. „Hetkel oleme Dabas Produkti SIA pelmeenide müügi Rimides peatanud. Kõik, kes on ostnud "Rimi Pelmeenid sea-veiselihaga", palume need lähimasse kauplusesse tuua ning toote eest makstakse raha tagasi. Dabas Produkti lasi Lätis nimetatud partii pelmeene analüüsida ja tänaseks on tulnud vastus, et salmonellat neis ei leitud. Jätkame uurimist, et teha kindlaks, kuidas bakter Eestis müüdud pelmeenidesse sattus.“

Katrin Bats märkis, et tegemist ei ole väga populaarse tootega – pelmeenide sortimendis olid "Rimi Pelmeenid sea-veiselihaga" 18. kohal, moodustades eelmisel kuul 1,56 protsenti kogu pelmeenigrupi sortimendist.

„Salmonellabakterid on väga vastupidavad, mis ei hävi kuivatatud ega külmutatud toiduainetes mitu kuud. Neid võib leiduda munatoodetes, lihas, piimas ning toidule võib salmonella edasi kanduda ka nakatunud inimeselt,“ sõnas perearst Eero Merilind. „Õigel temperatuuril kuumutatud pelmeenides salmonella hävib ning inimesele mingit ohtu ei kujuta. Oluline on aga see, et pärast toidutöötlemist pestaks käsi – kui käsi ei pesta, on nakatumine tõenäoline. Samuti tuleks korralikult pesta toidutegemisel vajaläinud nõusid, nuge-kahvleid.“

Eero Merilind lisas, et salmonelloosipuhanguid aeg-ajalt esineb, nagu ka Norwalki viirust. „Mõlemal juhul on oluline, et inimesed peseks korralikult käsi, nii on nakatumise oht palju väiksem või puudub üldse,“ rõhutas Merilind.

Jaga artiklit

12 kommentaari

M
Muigega  /   19:29, 11. nov 2017
Pagan, ma sõin ära. Paki pealt hiljem nägin, et pidi mingi jama nendega olema. Pelmeene peab korralikult keetma, pluss pole paha ka paar napsi nende kõrvale võtta. Siis on kaiff.
N
nalja teevad või?  /   19:20, 11. nov 2017
KUIDAS SAAB neid pelmeene veel tagasi tuua ?Egas inimesed pelmeene niisama kapis hoidmiseks ei osta ,nn."igaks juhuks" ,et kui vaja,siis viin tagasi ja saan raha ka tagasi.KUS siin loogika on?Pelmeene ostavad inimesed ikka SÖÖMISEKS ,mitte selleks,et pärast poodi tagasi viia. Heauskne ostja teeb pelmeenidest süüa ,mitte ei hoia neid juhuks,et tagasi viia.Kuidas nad seda ette kujutavad,et kui inimene sõi ja sai mingi pisiku ,et siis pärast viib sellesama (või needsamad) pelmeenid veel poodi tagasi?OKSENDAB VÄLJA JA VIIB POODI VÕI?
Kummaline ja loogikata soovitus RIMI poolt.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis