Eesti uudised

MINISTEERIUM: värske riigikohtu otsus kahjustab enim laste huve (39)

Toimetas Denes Kattago, 10. november 2017 15:07
Mailis RepsFoto: Tiina Kõrtsini
Haridus- ja teadusministeerium on hämmingus täna riigikohtu poolt avaldatud otsuse üle, mis pani riigile kohustuse hüvitada omavalitsustele tegevuskulud, kui laps õpib teise omavalitsuse koolis.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul piirab ja kitsendab tänane otsus kõige enam just laste võimalusi valida sobiv kool, kui see asub teises omavalitsuses.

Samal teemal

„Paljud lapsed käivad teise omavalitsuse koolis kindlatel põhjustel, näiteks erivajaduste ja tugiteenuste olemasolu tõttu, samuti vahetatakse koole ka koolikiusamise tõttu või soovitakse teise õppesuunaga kooli. Selle kohtulahendiga kaob naaberomavalitsuse huvi vastu võtta teises omavalitsuses elavat last,“ selgitas Reps.

Samuti võib sellega tekkida olukord, kus teine omavalitsus keeldub lapse vastuvõtmisest, sest temaga kaasnevaid kulusid enam ei kompenseerita. „Selle valguses jääksid valikuvõimalused lastele tulevikus kättesaamatuks. Kõige enam kannatabki kahjuks just laps ja lapsevanem,“ ütles minister.

Ministeerium austab kohtulahendit ja analüüsib selle koostöös riigikogu ning teiste parimate ekspertidega läbi, kuidas vajadusel teha seadusemuudatusi ning olulisi muutusi kogu hariduse rahastamisel.

Samal teemal

01.01.2018
Töötukassa tasemeõppe toetus aitab töö kõrvalt õppijat
09.10.2017
EESTI NOORIM KOOLIJUHT: Elu on lühike, töö peab pakkuma rõõmu!
09.10.2017
Euroliitu häirivad kooli pooleli jätnud Eesti õpilased
16.09.2017
Haridusminister Mailis Reps: usun, et tuleb veel võimalus osaleda volikogu töös