Mailis Reps (Tiina Kõrtsini)

Haridus- ja teadusministeerium on hämmingus täna riigikohtu poolt avaldatud otsuse üle, mis pani riigile kohustuse hüvitada omavalitsustele tegevuskulud, kui laps õpib teise omavalitsuse koolis.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul piirab ja kitsendab tänane otsus kõige enam just laste võimalusi valida sobiv kool, kui see asub teises omavalitsuses.

„Paljud lapsed käivad teise omavalitsuse koolis kindlatel põhjustel, näiteks erivajaduste ja tugiteenuste olemasolu tõttu, samuti vahetatakse koole ka koolikiusamise tõttu või soovitakse teise õppesuunaga kooli. Selle kohtulahendiga kaob naaberomavalitsuse huvi vastu võtta teises omavalitsuses elavat last,“ selgitas Reps.

Samuti võib sellega tekkida olukord, kus teine omavalitsus keeldub lapse vastuvõtmisest, sest temaga kaasnevaid kulusid enam ei kompenseerita. „Selle valguses jääksid valikuvõimalused lastele tulevikus kättesaamatuks. Kõige enam kannatabki kahjuks just laps ja lapsevanem,“ ütles minister.

Ministeerium austab kohtulahendit ja analüüsib selle koostöös riigikogu ning teiste parimate ekspertidega läbi, kuidas vajadusel teha seadusemuudatusi ning olulisi muutusi kogu hariduse rahastamisel.

Jaga artiklit

39 kommentaari

M
ma ei saa aru...  /   15:11, 12. nov 2017
otsustati, et kulud tasub riik, miks siis probleem on, et päriselt riik ei hakka maksma või? Tegelikult katab kooli kulud niikuinii riik, vahe on selles millise omavalitsuse sahtlist. Võib-olla ma olen loll aga ma ei saa aru....
R
Repsil  /   08:15, 12. nov 2017
ongi probleem.

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis