Ühendministeerium (Teet Malsroos)

2013. aastal vastu võetud seadusemuudatusega muudeti 96 avaliku teenistuse tippjuhi ametikohta tähtajaliseks ja uuel aastal lõpeb nendest 26 ametiaeg.

See tähendab, et riigikantselei juures töötaval tippjuhtide valikukomisjonil tuleb järgmisel aastal korraldada korraga hulgaliselt konkursse ministeeriumide asekantslerite ning eri riigiametite peadirektorite leidmiseks.

Samuti saab läbi nii kaitseväe juhataja Riho Terrase, kaitsepolitsei juhi Arnold Sinisalu kui ka politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri ametiaeg.

Ühelgi praegusel juhil ei ole muidugi keelatud oma ametisse uuesti kandideerida ja nii mõnigi tõenäoliselt jätkab oma ametis või mängitakse ametikohti kandidaatide vahel ringi. 

Tõenäoliselt kõiki 26 teenistuskohta valikukomisjon siiski ei täida, sest igale ametile (julgeolekuasutuste juhid ja kaitseväe juhataja) pole vaja korraldada avalikku konkurssi. 

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes

Jaga artiklit

7 kommentaari

R
RS2  /   10:26, 12. nov 2017
Kummaline. Riigihanke ju kombeks korraldada hoopis vähempakkumisi. Seega riigi tippametnikeks peaksid saama need, kes on nõus miinimumpalga eest tulema. ;)
P
Pastor  /   21:07, 11. nov 2017
Mitte enampakkumisele, vaid kaotamisele peaks minema. Mikroriigike, kus pool tööealisest elanikkonnast on riigiametnikud. Naljanumber.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis