Krimi

Võileivakett: noortekambad on ka varem meie töötajaid rünnanud  (40)

Toimetas Denes Kattago, 10. november 2017 13:09
SUBWAY EESTIFoto: TEET MALSROOS
Subway Eesti arendusjuht Ats Raigla kinnitas, et noortekampade ebasobivat käitumist ei aktsepteerita ning kõik avaliku korra rikkujad antakse politseisse üles.

“Sel nädalal toimunud intsident, mil koolinoorte jõlkumine lõppes juba ka rünnakuga, jäi turvakaamerasse ning anname kogu materjali üle ka politseile, kes saab probleemi uurimisega edasi tegeleda,” nentis Raigla, lisades: „Loodetavasti aitab see 8. novembril Estonia puiesteel bussipeatusi lõhkunud ja ka meie asutuses väljakutsuvalt käitunud isikud tuvastada.“

Samal teemal

Tema sõnul on nad julgustanud kõiki töötajaid kutsuma korrakaitsjaid, kui tuntakse ohtu endale või teiste klientide suhtes. “Poed ei ole mõeldud kohtadeks, kus noortekambad enda igavust peletama peaksid ning enda ülbe käitumisega viisakaid inimesi ning klienditeenindajaid ebamugavasse olukorda võiksid seada.”  

Raigla tõstatas aga küsimuse, miks üldse koolinoored, kes on hinnanguliselt vanuses 11-15 aastased, üldse löövad aega surnuks avalikes kohtades nii koolipäeva ajal kui ka koolipäeva lõpus. “On näha, et neil noortel ei ole tegevust – kas tehakse koolist poppi või pole nad seotud ühegi koolivälise aktiviteediga,” nentis ta, kelle kinnitusel ei ole enamik neist noorukitest ka kaupluse klientideks, vaid noored otsivad n-ö sooja kohta, kus telefoni laadida ja aega tuulde lasta.

“Tekib küsimus, miks lapsevanemad ei kontrolli, millega nende lapsed tegelevad ning kuidas on võimalik, et järjepidevalt saab koolitundide ajal tundide kaupa linnas ringi jõlkuda,” sõnas Raigla.

See pole esimene kauplus, kuhu noored püüavad koguneda – Solarise kaubanduskeskus, kiirtoiduketid Lasnamäel ning ka septembris ilmunud uudis, et Keila linn ja sealsed kauplused on kimpus nii-öelda jõlkuvate noortega, kelle kelmustest on aja jooksul saanud kriminaalkuriteod, on vaid üksikud näited noorte vaba aja veetmisest.

“Me ei soovi kaasa aidata noorte halvale teele jõudmisele, mistõttu ei luba me enda kauplustes ega ka kaupluste ümbruses noorte kogunemistel võimust võtta, astudes sellele korrakaitsjaid kaasates kindlasti vahele,” lubas Raigla. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee