Krimi

Võileivakett: noortekambad on ka varem meie töötajaid rünnanud

Toimetas Denes Kattago, 10. november 2017 13:09

40 KOMMENTAARI

u
11. november 2017 01:09
USAs, Venemaal, Austraalias ja isegi ka Inglismaal on nagu Noorte kinnine asutus kus 18 eluaastani istuvad ja teevad sporti, kõplavad oma aeda ja õpivad pesupesemist ning õmblemist! Seal hommikune rivistus järjest loetamine ja hea käitumisega või eeskujulik käitumise korral lastakse nädalavahetusel koju!
j
11. november 2017 01:11
Ja vastuhaukumise või kallale tungimised saab topelt toimkonnas pesuruumide wc ja söökla koristajana.
h
hm/ 10. november 2017 18:28
j
Jajah/ 10. november 2017 18:41
ei tea kas see pildil olev kilekotikesega tegelane ongi see kurjategija.Ja teine mees pildil võib ka vabalt olla röövel.
n
noh/ 10. november 2017 18:13
eks see ole michelite tegemata töö...
n
Nojah/ 10. november 2017 16:37
Korda rikkuvad noortekambad on kogu Eesti nuhtluseks saanud. Eesti väikelinnades ja alevites on olukord kordi hullem. Politseile helistamisel kuuleb sealt " tooge esmaspäeval jaoskonda avaldus" juttu. Suud Puhtaks või Krimi reklaamsaadetes kaamera ees on politseiametnikud libeda jutuga, aga avaliku korra tagamist neilt ära oota.
i
Insener/ 10. november 2017 16:50
Nojah, paraku on see tõsi. Ühes teises asjas (leitud võõras dokument) avastasin et Keila (ja ka teised nagu mulle 112-st varmalt seletati) politseijaoskonnad pannakse kinni tööpäeviti 17:00. Partullid küll liiguvad ja tulevad kohale siis kui neil parajasti aega on, kes nende liikumist koordineerivad seda ei seletatud. Hea oli, et lubasid dokumendile vabal hetkel ise järgi tulla mulle koju aga kuna mulle väga ei meeldi kui aia taga politseivärvides sõiduk seisaks, siis viisin selle järgmisel hommikul ise peale 9-t jaoskonda ära. Aga jutt oli jah selline et võite ju jaoskonna ukse taga kella anda, kuid kedagi avama tulla ei pruugi...
n
Nojah/ 10. november 2017 18:46
Sul läks veel hästi. Kui mina palusin politseid kortermaja trepikotta süstlaid jätvate narkarite vastu abi siis - jah ära arvasite - politseinikud sõimasid ja ähvardasid mind sanktsioonidega, kui ma nende Segamist ei lõpeta.
ö
ööloom/ 10. november 2017 16:18
Vanemad on need, kes vastutavad oma alaealise, kasvatamatu lapse pättuste eest! Alla 18 aastane laps on vanemate vastutuse all. Iga laamendamise, öise jõlkumise (k.a päevase- see on koolikohustuse mittetäitmine!) ja lollitamise eest vastutavadki needsamad vanemad, kes on jätnud oma vanemliku kohuse ehk siis kasvatustöö tegemata! Ei ole ikka nii, et laps käib laamendamas ja lõhkumas ning vanemad ei vastuta. nagu eelpool juba mainiti- kehtestada trahvid, korralikud trahvid, mis vanemate rahakotile korraliku põntsu panevad. Lõppude lõpuks peab selle eest maksma, kui inimesed aru ei saa, et lapse eest tuleb hoolitseda ja kasvatada, anda talle head eeskuju jne. Mitte lihtsalt treida lapsi.
o
Oled valesti informeeritud/ 10. november 2017 16:26
EV-s algab vastutusiga 14. aastaselt ja vanemad neid trahve jms maksma EI pea.
Üle 14. aastase tegude eest vastutamist ei saa mitte mingi nipiga vanematele delegeerida!
Tutvu ka mõne õigusaktiga.
o
ongi nii?/ 10. november 2017 17:00
14 aastane vastutab? Ei usu mina ka! Kuidas saab vastutada 14 aastane, kes ei käi isegi tööl mitte, millega ta vastutab? Samas, kui see ka on nii, siis tuleb need lapsed kuhugi järelvalvega kolooniasse panna. Ja lõpetuseks taaskord on mul neist lastest kahju, sest nad ei ole süüdi selles, et on sündinud vastutustundetusse perekonda ja, et neid ei ole kasvatatud. Õnnetud inimesed kasvavad neist samuti ning lumepall veereb edasi. Neid tuleb muuseas järjest juurde ju! Algklassi tatikate seas on nii palju korda rikkuvaid, õpetajatega ülbitsevaid lapsi, kellest koolis jagu ei saada. Kuhu edasi? Mingi väga hea lahendus tuleks välja mõelda, mitte pealt vaadata!
v
Vastutusiga/ 10. november 2017 17:34
EV-s algab vastutusiga 14-ndast eluaastast. Siis ei pea enam ülekuulamisel osalema lapsevanem, pedagoog või sotsiaaltöötaja, on lubatud seksuaalvahekord kellega iganes. Samast east alates võib määrata karistuseks aresti jne...
Rahatrahvi tasumise eest vastutab alaealine ise, kui vanemad tahavad, siis maksavad, kui ei taha, siis saab asendada rahatrahvi arestiga.
m
Mind huvitab,/ 10. november 2017 19:28
kes on need sõgedad inimesed, kes ei vaevu end mitte millegagi kurssi viima ja laovad miinuseid, kuna nemad pole lihtsalt nõus!?
Jah- Eestis vastutab kodanik, mittekodanik jne alates 14-ndast eluaastast oma sigaduste eest ainuisikuliselt nii väärteos, kriminaalasjas kui ka tsiviilvaidluses!
s
Suurepärane!/ 10. november 2017 22:22
Siis minu 10 aastane pätist naabripoiss, kellest vanematel täiesti savi on, pannakse loodetavasti juba 4 a pärast aresti! Ai, ma ootan seda!
o
Oleneb ametnikust/ 11. november 2017 00:13
Kui ta viitsib- siis on see võimalik. Lisaks peab tal kohtus "käpp sees" olema, et kohtunik seda aresti mõistaks.
Meil oli kõik korras ja alakad istusid päevi nagu nunnud. Isegi kord üks 15 aastane tüdruk, kes teistel elada ei lasknud ja kord võõras elamises kõik mis klaasist, puruks peksis.
Arvan, et narkarite lomka röökimist, rauduste paukumist kuuldes, tundes arestimaja läppanud ja keemia lõhna, süües just mitte eriti head toitu, magades närul madratsil, tulid mõnel meist ka arukamad mõtted- nt soov sellistes kohtades enam oma aega mitte veeta.
Me ei korraldanud seda kiusu pärast- ikka siis, kui nägime, et noor inimene on aru kaotamas ja sisenemas maailma, mis talle hea pole.
Lõpetuseks võin öelda, et "lumehelbekesed" sõid meid välja.
n
need on/ 10. november 2017 15:44
need vitsata rihmata kasvatatud ''lapsed''.
v
vits/ 10. november 2017 16:01
Mitte vitsata, vaid hoolitsuseta ja armastuseta. Kui sa hoolid enda lapsest ja kasvatad ning õpetad maast madalast reegleid, ei ole mingit vitsa vaja! Rääkimata sellest, et ise peab lapsele eeskujuks olema. Laps, kellel on armastavad vanemad ning nendega hea, mõnus läbisaamine ning kodusoojus, ei lähe mitte iial kuhugi keskusesse hulkuma või hängima!
j
Jajah need on need 15 a vanad lapsukesed kes teevad mida tahavad ja kui kuskil jarsku sattuvad tugeva rusika otsa oioi siis on jama siis lapsukesi ahistatakse ja kôik on pahad/ 10. november 2017 16:02
k
kõke võib/ 10. november 2017 16:33
r
Riina/ 10. november 2017 15:31
Miks vanemad ei huvitu??? Ärge ajage naerma palun- tere tulemast reaalsusesse! Need on need lapsed, keda kellelgi vaja pole :( Seepärast vanemad ei huvitugi. Nende "emmede" lapsed, kellel on lapsi õsna mitu erinevate meestega, ikka ja jälle uus elukaaslane...lapse vastu ei tunta ammu huvi, vaid vorbitakse uusi, väiksemaid juurde. Huvialaringide eest maksmiseks raha ei ole (see kulub uue elukaaslase ja titekarja ülalpidamisele) ja nii need noored jõlguvad :( Koju minna ei taha- keegi seal neid ei oota...Koolis käia pole mingit motivatsiooni, sest vanemad ei tunne huvi õppimise vastu, eg aisegi heade tulemuste eest ei kiida. Surnud ring on see paraku. Olen näinud neid Solarises jõlkuvaid teismelisi- eranditult kõigil on vanad, kulunud riided seljas, auku tallatud tossud jne- see ju näitab, et vanemad ei hooli! Ainus võimalus midagi muuta, on trahvida neid hoolimatuid, lapsi vorpivaid vanemaid suurte summadega! See on nende vastutusalas, et laps EI hulguks, ega läheks halvale teele- puha tegemata kasvatustöö!
s
10. november 2017 16:15
r
Riinale/ 10. november 2017 16:51
Olen sinuga täiesti nõus. See on elukaasluse ja kärgperenduse tulemus paraku :-( naised on nii isekad. Muudkui endale vaja otsida keegi mees kõrvale. Paar kuud koos, kohe rasestuda. Lüüakse käega sellele, et ühel on lapsed, teisel on lapsed, savi, teeme veel ühise kah! Aasta pärast ollakse lahus ja sellega seonduvate probleemide keerises ja vaesed lapsed, need õnnetud, kes on olemas- ei nendega pole aega tegeleda, ega süveneda, kuidas neil läheb koolis, sõpradega. Mida nad sooviksid teha koos vanematega jne jne. Esimene asi, mis selliste emade peas mõlgub: vaja leida uus kutt kõrvale! Jälle tutvumisportaali ja nii ta läheb. Perekond ja abielu ei ole enam püha!
h
Hr Klemm/ 10. november 2017 14:18
Olles ise 2 nädalat tagasi suure näljaga käinud hilisõhtusel ajal sealsamas Estonia pst Subways saan kinnitada, et see koht ise ongi seesama noortekamp, aru ei saanud kes on teenindaja, kes niisama lõngus kes jõlgub ja kes on kliendid, suvalised noored kooserdasi köögis, mingi kutt tegi võikusid jne. Koha omanik peab tagama selle, et ei oleks selline hängimise pleiss nagu ta praegu on, politseid ei saa siin kuidagi süüdistada kui omanik lubab oma teenindusasutuses sellist korralagedust. Konkreetse Subway puhtusest pole ka mõtet kõnelda, 2ndl tagasi oli ikka väga räpakas. Juu siis mingid tondid ei mahtunud enam ära sellesse väiksesse kohta ja visati karistuseks aken sisse.

m
Muidugi panevad nii vähe täidistt siis kui jarjekord pikk viitsita ôieti soendada/ 10. november 2017 14:15
s
Subway/ 10. november 2017 14:12
Juba selle keti nimi viitab maaalusele, illegaalsele tegevusele. Noored tahtsid leivamahviat korrale kutsuda.
v
10. november 2017 14:52
või kontrollisid eurunorme
p
paljuõnne !/ 10. november 2017 14:10
s
10. november 2017 14:53
see uus euroopalik kasvatus
a
Aili/ 10. november 2017 16:04
Palun ärge nimetage hoolimatust ja kasvatamatust taaskord vabakasvatuseks!
j
Jah/ 10. november 2017 16:33
Ei tea, millal küll selle mõiste väärkasutamine lõpetatakse ja inimesed aru hakkavad saama.
n
No/ 10. november 2017 16:32
Kui juba Terevisioonis kasutati sõna vabakasvatus valesti ja ajakirjanikku oli vaja parandada ja talle selgitada, et vabakasvatus ei tähenda kasvatamatust, siis paljud inimesed ei oska ega tahagi seda endale selgeks teha
i
ikka/ 10. november 2017 14:10
Seda mis keeles see viimane kamp rääkis ei avaldata muidugi.
k
Kindlasti olid nad eestikeelsed/ 10. november 2017 15:53
Venelastel on veel kasvatus ja viisakus säilinud.
j
Jah/ 10. november 2017 16:34
Pronksiööl me saime kõik seda näha.
p
Pronksiööst/ 10. november 2017 18:22
Rüüstajatest pooled olid eestlased, küsi kesklinna elanikelt.
Küll oli Ansipi korraldus neid mitte puutuda.
t
to kindlasti olid nad eestikeelsed/ 11. november 2017 02:35
Provotseerid.
Venelastel ei ole viisakust ja kasvatust mitte kunagi olnudki.
e
Eesti miilits/ 10. november 2017 13:47
on v6imetu,tervis ka v6ileivahinnaga,hea,et maha ei tapeta
m
10. november 2017 14:19
miilitsa ajal olid pätid kontrolli all. uskumatu, et hakka või miilitsat taga igatsema.
vaat kuhu on eesti langenud.
n
nagu Anzup ütles/ 10. november 2017 14:55
nüüd viimase viie hulka
r
Reatöötajaid/ 10. november 2017 15:19
ei jätku. Aga ka juhtkonda (kõrgemat) tuleb täiendada ja palka kahekordistada. Nad ju täidavad oma tööülesandeid eeskujulikult, mis seisneb igakuise palga vastuvõtmises ja hüvituste kulutamises.