Maailm

Euroopa kohal hõljus radioaktiivne pilv (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 10. november 2017, 11:55
Pilt on illustreeriv.Foto: AFP / Scanpix
Prantsuse tuumakaitse ja -ohutuse instituut (lühend IRSN) teatas 9. novembril, et mitu Euroopa seirejaama registreerisid septembris ja oktoobris õhus radioaktiivset ühendit ruteenium-106. See ei ole õnneks Euroopa elanikele eluohtlik ja pääses valla tõenäoliselt kas mõnest meditsiiniasutusest või tuumajäätmete hoidlast.

Eesti Keskkonnaameti Harku, Narva‐Jõesuu ja Tõravere kiirgusseirejaamade õhufiltrite analüüsimisel tuvastati oktoobris samuti väikeses koguses ruteeniumi. Ühegi Eestis asuva ettevõtte ega kiirgustegevusega Keskkonnaamet seda ei seosta.

Prantslased selgitasid välja, et radioaktiivne pilv on tõenäoliselt pärit kusagilt Volga jõe ja Uuralite vaheliselt alalt. Oktoobri keskpaigaks oli see Prantsusmaalt juba hajunud.

Õnneks oli ruteenium-106 tase õhus nii madal, et inimese tervisele see ohtlik ei olnud. Küll aga tekkis prantslastel huvi üle vaadata antud piirkonnast Prantsusmaale imporditud toiduaineid, ehkki tõenäosus, et need oleks mürgised, on IRSNi sõnul siiski kaduvväike.

Samal teemal

12. detsember 2017, 10:33
Tšeljabinski elanikud kiirguspaanikas, eestlased võivad õnneks rahulikult hingata

4 KOMMENTAARI

m
mx35 11. november 2017, 01:42
Tuleb vaadata kuidas toimisid venelased 35 aastat tagasi tsernobõliga... EI MIDAGI UUT!! Veelgi suurem salastatus.. Tänan sind XYNlo euroopa kiiritamise eest !!
e
ehk 10. november 2017, 12:28
on hoopis Põhja-Korea tuumakatsetuste tunneli kokkuvarisemisest lekkinud saaste.
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee