(Stanislav Moškov)

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre oli tööpäeva lõpus teel koju, kui parklas jäi õhtupimeduses märkamatuks kolleeg. Et pime aeg saabub üsna varem ning tumedad riided ei aita just palju kaasa jalakäijate nähtavusele, otsustas Tambre kolleegidele helkureid jagada. 

„Õhtul pimedas ei märganud ma koju ruttavat kolleegi. Põhjus lihtne, helkur oli kadunud. Jagasin kõik oma varud välja. Vaata ka sina oma kolleegid ja lähedased üle,“ kirjutab Tambre Twitteris. 

Tegelikult on helkuri kandmine Eestis suisa kohustuslik. Liiklusseadus ütleb, et jalakäija peab halva nähtavuse korral või pimeda ajal teel liikudes kasutama helkurit või valgusallikat.

Et välismaalased seda ei pruugi teada, otsustatu läinud nädalal jagada helkureid turistidele nii lennujaamas kui ka sadamas. Ühtekokku jaotati esialgu laiali 20 000 helkurit.

Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Gerli Grünbergi hinnangul on eestlaste meelestatus helkuri vajalikkuse osas ülikõrge, kasutab seda tegelikkuses vaid 67 protsenti täiskasvanutest enda paremini nähtavaks tegemisel. 

Milline helkur on sobivaim ja kuidas seda õigesti riietele kinnitada, saad lugeda SIIT!

Hea lugeja, kui ka sina oled märganud sõpra või pereliiget, kes pimedas tumedate riiete tõttu pea nähtamatuks jääb, tee talle heategu ning kingi talle helkur!

Jaga artiklit

1 kommentaar

4
40 aastat atojut  /   10:12, 10. nov 2017
minust on isegi siilid ellu jäänud,ila helkrita.kaasajal on 70protsenti rooli taga istujaid potenisaalsed tapjad...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis