2
fotot
Tallinna linna volikogu Reformierakonna ühistupanga-vastane protestiaktsioon 2017. aasta augustis. (Alar Truu)

Tallinna erakorralisel volikogu istungil esitas IRLi fraktsioon eelnõu, millega annab linnavalitsusele ülesande Ühistupangast välja astuda. Vastava eelnõu andis sisse volikogu aseesimees Mart Luik.

„Tallinna linn on Eesti Ühistupanka ja selle asutamisse suunanud erineval viisil ca 13 miljonit eurot maksumaksja raha, kuid pank on endiselt tegevusloata. Ühistupank on kahjumis ning kulutab oma kapitali tegevuskuludeks. See on selge maksumaksjaraha raiskamine!“ ütles volikogu aseesimees Mart Luik.

Mart Luik (Robin Roots)

„Tänaseks on linna suurosalusega pank andnud välja esimesi ärilaene, omamata seejuures isegi panga tegevusluba. IRL fraktsioon toetab küll ühistegevust ja ettevõtlust, kuid seda ülesannet ei pea täitma kohalik omavalitsus talle seadusega kehtestatud ülesannete arvelt,“ lisas Luik.

„Peame leidma kiiremas korras võimaluse sellest nö pangast välja astumiseks, et sinna mitte mingil juhul ei süstitaks enam sentigi linna eelarvest. Selline raiskamine ja munitsipaalkapitalism tuleb lõpuks ära lõpetada!“ ütles Luik.

Tänavu augustis korraldas Tallinna Ühistupanga vastase protestiaktsiooni ka Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon, nõudes maksumaksja raha põletamise lõpetamist.

Jaga artiklit

15 kommentaari

A
ar  /   17:09, 15. nov 2017
pange pappi ikka sinna kus oleks kindel mitte ühistu omasse
E
Edu!  /   09:39, 14. nov 2017
Savika "egoprojektid", milledest üks oli ka tasuta ühistransport, on kodanikele kasutoovad.
Loodetavasti õnnestuvad ka uued. Kes rõhuvad mingile omakasule, siis sellises eas ja seisundis inimene enam sellele ei mõtle.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis