Eesti uudised

IRLi fraktsioon tegi Tallinna linnale ettepaneku astuda välja Eesti Ühistupangast (15)

Toimetas Kristin Aasma, 9. november 2017 20:54
Tallinna linna volikogu Reformierakonna ühistupanga-vastane protestiaktsioon 2017. aasta augustis.Foto: Alar Truu
Tallinna erakorralisel volikogu istungil esitas IRLi fraktsioon eelnõu, millega annab linnavalitsusele ülesande Ühistupangast välja astuda. Vastava eelnõu andis sisse volikogu aseesimees Mart Luik.

„Tallinna linn on Eesti Ühistupanka ja selle asutamisse suunanud erineval viisil ca 13 miljonit eurot maksumaksja raha, kuid pank on endiselt tegevusloata. Ühistupank on kahjumis ning kulutab oma kapitali tegevuskuludeks. See on selge maksumaksjaraha raiskamine!“ ütles volikogu aseesimees Mart Luik.

Mart Luik Foto: Robin Roots

Samal teemal

„Tänaseks on linna suurosalusega pank andnud välja esimesi ärilaene, omamata seejuures isegi panga tegevusluba. IRL fraktsioon toetab küll ühistegevust ja ettevõtlust, kuid seda ülesannet ei pea täitma kohalik omavalitsus talle seadusega kehtestatud ülesannete arvelt,“ lisas Luik.

„Peame leidma kiiremas korras võimaluse sellest nö pangast välja astumiseks, et sinna mitte mingil juhul ei süstitaks enam sentigi linna eelarvest. Selline raiskamine ja munitsipaalkapitalism tuleb lõpuks ära lõpetada!“ ütles Luik.

Tänavu augustis korraldas Tallinna Ühistupanga vastase protestiaktsiooni ka Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon, nõudes maksumaksja raha põletamise lõpetamist.

Samal teemal

08.03.2018
TV3 VIDEO | Tallinn loobub Ühistupanga ideest
08.12.2017
Jaak Juske jahmatus: Tallinnas on üle poolesaja avalike suhete ametniku
30.11.2017
Linnaisa julgustab Keskerakonda Ühistupangast välja astuma: Savisaart enam pole
09.11.2017
Tallinna uue linnavolikogu esimesel istungil valiti linnapea, abilinnapead ja komisjoni esimehed