Ināra Mūrniece, Kersti Kaljulaid ja Viktoras Pranckietis.Foto: Mattias Tammet
Toimetas Denes Kattago 9. november 2017 19:16
President Kersti Kaljulaid arutas täna Kadriorus Läti spiikri Ināra Mūrniece ja Leedu spiikri Viktoras Pranckietisega Balti koostöö hetkeseisu ja tulevikuväljavaateid, regiooni julgeolekut, ELi idapartnerlust ja energeetikat.

Eesti riigipea sõnul on Balti koostöö oluline ja vajalik, sest ühel häälel rääkimine on suurema mõjuga. President Kaljulaid avaldas heameelt, et kõigi kolme riigi parlamendid on ratifitseerinud Rail Balticu raudteeühendust puudutava valitsuste vahelise kokkuleppe: „Tegu on selge signaaliga, et kõik kolm riiki on projekti elluviimisele pühendunud.“

President Kaljulaid rääkis hiljuti toimunud Gruusia riigivisiidist ning tutvustas Gruusia reformide kulgu. Samuti arutati novembris Brüsselis toimuva idapartnerluse tippkohtumise prioriteete.  

Kohtumisel puudutati ka Balti regiooni julgeolekut.  

Läti ja Leedu parlamentide spiikrid viibivad Eestis seoses Balti Assamblee ja Balti Nõukogu kohtumistega, mille eesistuja Eesti sel aastal on.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

Muigega 10. november 2017 20:52
Kui närida õigekirjutise kallal, siis grammatika reegli kohaselt president Kaljulaid kohtus Läti ja Leedu spiikriga, aga mitte spiikritega, kuigi sisuliselt on just nii nagu pealkirjas on.
Arne 10. november 2017 18:56
Mis spiikritega ? Neil inimestel on omad ametinimetused. Ka meil ei sobi vist enam öelda Riigikogu? Ikka parlament. Eestis ei ole parlamenti, on riigikogu.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS