Eesti uudised

Ametist lahkuvast kindral Terrasest võib saada koduperemees Hollandis (46)

Toimetas Denes Kattago, 9. november 2017 18:44
Kindral Riho Terras (keskel)Foto: Robin Roots
Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras sai kaitseväe juhatajaks 5. detsembril 2011. Kaitseväe juhataja ametiaja pikkus on viis aastat, kuid valitsusel on õigus pikendada seda kahe aasta võrra, mis Terrase puhul ka tehti ja ta arvatakse reservi.

Veebruarikuise otsuse taga anda vaid 50-aastasele Terrasele kõrgeim sõjaline auaste võis olla muuhulgas kaalutlus, et Terras saaks jätkata sõjalist karjääri välismaal, näiteks NATO struktuurides või Euroopa Liidu juures. Hollandis elab ja töötab Eesti suursaadikuna Terrase abikaasa Kaili, vahendab ERRi uudisportaal.

Samal teemal

"Kui midagi vahepeal ei juhtu, näiteks ei võimaldata mulle mõnda rahvusvahelist ametit, siis kolin Hollandisse ja minust saab koduperemees. Kasvatan last. See perspektiiv ei olegi nii õudne pärast kümmet aastat eesliinil olemist," rääkis Terras nädalavahetusel Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...".

Kaitseväe juhataja leitakse reeglina tegevteenistuses olevate kindralite hulgast, keda on lisaks Terrasele viis: kaitseväe juhataja asetäitja brigaadikindral Indrek Sirel, peastaabi ülem brigaadikindral Martin Herem, kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, Eesti sõjaline esindajana NATO Euroopa Ülemjuhatuse (SHAPE) juures brigaadikindral Artur Tiganik ning Eesti sõjaline esindaja Euroopa Liidu ja NATO juures kommodoor (maaväes vastab kommodoorile brigaadikindral) Igor Schvede.

Kaitseväe juhataja nimetab ametisse valitsus kaitseministri ettepanekul, võttes arvesse riigikogu riigikaitsekomisjoni seisukohta.

Kuula saadet SIIT

Samal teemal

18.00.2018
ESIMENE UUE AJA ARMEEJUHT: valitsus kinnitas kindral Heremi kaitseväe juhatajaks
17.00.2018
Suurriikide manöövrid ja halb ajastus võtsid Terraselt ameti
13.00.2018
Ajateenija meenutab: Herem marssis sisse, mina lamasin palja tagumikuga laual
28.10.2017
Tartus algas NATO suurim küberkaitseõppus