Krimi

Muslimist lahutajale etteheiteid teinud tagandatud kohtunik lubas edasi kaevata (36)

Delfi, 9. november 2017 15:57
KOHUSFoto: ALDO LUUD
Riigikohtu distsiplinaarkolleegium otsustas ametist tagandada Narva kohtuniku Pille Averi, kes 21. juunil toimunud istungil küsis muuhulgas naiselt "Kas te olite täie mõistuse juures muslimiga abielludes?", "Miks lahutate ja kas mingi mehike ootab uut abiellumist?" ning "Te ei vääri mingit lugupidamist!".

Viru maakohtu esimees Astrid Asi ütles, et Aver tunnistas tegu, kuid ei näinud endal süüd. Varasemalt kehtivaid distsiplinaarkaristusi tal ei ole, kuid kohtuniku ebaviisaka käitumise suhtes tulnud kaebusi tema kolleegidelt.

Lahend tehti samal päeval teatavaks menetlusosalistele ja seda on võimalik vaidlustada 30 päeva jooksul. "Kuna tegu on edasikaevatava otsusega, mille kaevet kaalun, ei saa midagi enamat enne otsuse jõustumist kommenteerida," ütles Aver.
 

Seda, et tegemist on harukordse otsusega näitab ka fakt, et taasiseseisvunud Eestis on siiani tagandatud vaid kolm kohtunikku (Aver on neljas).

Muslimipulm (Reuters / Scanpix)

Refereeritud artikli täistekst Delfis

Samal teemal

03.11.2017
Blondi kahe lapse emaga abielluda ihanud egiptlane sai kohtult korvi
28.03.2017
Eestis elav moslem: Eestis peab olema rohkem minusuguseid inimesi, et näidata eestlastele, mida islam tegelikult tähendab
29.03.2016
Mart Helme: 29. märts 2016 jääb ajalukku päevana, mil pandi alus Eesti islamiseerimisele
25.09.2015
Eston Kohver jagab videovalvega külma kongi kahe muslimiga