2
fotot
KOHUS (ALDO LUUD)

Riigikohtu distsiplinaarkolleegium otsustas ametist tagandada Narva kohtuniku Pille Averi, kes 21. juunil toimunud istungil küsis muuhulgas naiselt "Kas te olite täie mõistuse juures muslimiga abielludes?", "Miks lahutate ja kas mingi mehike ootab uut abiellumist?" ning "Te ei vääri mingit lugupidamist!".

Viru maakohtu esimees Astrid Asi ütles, et Aver tunnistas tegu, kuid ei näinud endal süüd. Varasemalt kehtivaid distsiplinaarkaristusi tal ei ole, kuid kohtuniku ebaviisaka käitumise suhtes tulnud kaebusi tema kolleegidelt.

Lahend tehti samal päeval teatavaks menetlusosalistele ja seda on võimalik vaidlustada 30 päeva jooksul. "Kuna tegu on edasikaevatava otsusega, mille kaevet kaalun, ei saa midagi enamat enne otsuse jõustumist kommenteerida," ütles Aver.
 

Seda, et tegemist on harukordse otsusega näitab ka fakt, et taasiseseisvunud Eestis on siiani tagandatud vaid kolm kohtunikku (Aver on neljas).

Muslimipulm (Reuters / Scanpix)

Refereeritud artikli täistekst Delfis

Jaga artiklit

36 kommentaari

V
Vaatleja  /   13:09, 11. nov 2017
Tekib küsimus,et mida kohtunik Pille Aver valesti tegi ja küsimused olid igati kohased.See naine kes fiktiivselt abiellub mingi muslemiga,tollel pole ju peas kõik korras.Läbi tema suguste saabuvadki murjamid euroopasse.Nii et kohtunik ei teinud midagi valesti,valesti tegid need ametnikud,kes kohtuniku vastu otsustasid minna.
E
est.  /   19:16, 10. nov 2017
Edu ja vastupidavust Pille Aver!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis