Maailm

JAAPANI SÕBRALAENUTUS: ema saab lapsele isegi issi rentida! (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. november 2017 16:13
Foto: PantherMedia / Scanpix
Räägitakse, et raha eest armastust osta ei saa. Ilmselt mitte. Aga näitlejat, kes mängib sinu lähedast, saab Jaapanis suurte summade eest üürida küll. Võimalik on tellida endale nii sõber, sugulane kui ka kolleeg ning isegi pisarais leinaja omaenda matustele, kirjutab The Atlantic.

Firmas Family Romance töötab 800 näitlejat, nende hulgas ka lapsed ja eakad. Ettevõte kuulutab uhkusega, et suudab pakkuda „lähedasi“ igaks elujuhtumiks. Lepingut ei pruugita sõlmida ainult üheks korraks. Mõni klient soovib end näitlejaga siduda aastateks või isegi kogu eluks...

Yuichi alustas näitlemisäri, kui aitas hädast välja üksikemast sõbranna. Naise poeg soovis astuda mainekasse erakooli, kuid seal nõuti, et tal peab olema isa. Yuichi läks direktori jutule ja ütles, et on poisi isa. Paraku sellest abi polnud, ent Yuichi sai idee edasiseks tegutsemiseks.

Nüüd on ta oma firma juhtimise kõrval ärisuhtes ka ühe teise naisega. Nimelt kiusati tolle 12aastast tütart, sest temalgi polnud isa. Naine palkas Yuichi ja mees tutvustas lapsele ennast kui tema lihast isa. Sellest on nüüd kaheksa aastat ning näitemäng kestab edasi. Kui neiu ema tütrele tõde ei avalda, jääb Yuichi temaga igavesti seotuks. Mees eeldab, et peab kunagi käima piiga pulmas, saama „vanaisaks“ ja nii edasi. Raha eest muidugi.

Päris oma lapsi pole Yuichil pole. Õige isa kuvandit õppis ta filme vaadates ning uuris tüdruku emalt, millist isa ta lapsele tahab. Yuichi käitub nagu tavaline naisest lahus elav isa, kes viib tüdruku nädalavahetuseti jäätist sööma või lõbustusparki, kord kuus poodidesse ostlema. Ema keelas tal lepingus lapsega kurjustamise, seega on ta oma võltstütrega alati kannatlik ja leebe.

Tüdruk armastab teda kui oma isa, selles on mees kindel. Tema oma valetütart ei armasta. Siiski on ta pisut kurb, kui nende kohtumine läbi saab. Vahel hakkab tüdruk lahkumisel nutma. „Siis on mul tõesti kahju, et pean teesklema ‒ tunnen ennast ikka väga süüdi,“ tunnistab Yuichi. „Vahel, kui tööpäev on läbi, tulen koju, vaatan telekat ja mõtlen: „Kas ma olen nüüd ja praegu mina ise või olen näitleja?“ See on kõigil näitlejatel väga tavaline hirm.“ Kuid enamasti mõtleb ta oma tegevusest siiski kui ärist.

Inimesed näevad sageli töökohta unes, nii ka Yuichi. Ta räägib mõtlikult: „Näen unes oma klienti. Kui ta nutab, sest pean ära minema. See on väga emotsionaalne. Vahel ütlen unenägudes talle tõtt. Ja just siis, kui ta teeb suu lahti, et vastata, ärkan ma alati üles. Tema vastus hirmutab mind kohutavalt, sellepärast ärkangi.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee