Sügisel jõustunud seadusemuudatus kinnitab opositsioonile proportsionaalse esindatuse volikogu komisjonides ehk endise Narva kolledži rektori Katri Raiki fraktsiooni Meie Narva esindajaid pidanuks komisjonide liikmete seas olema umbes neljandik.

Narvat valitsev Keskerakond sellist muutust aga ei tunnista ja nii pääseski 36-st opositsiooni pakutud kandidaadist volikogu 12-sse komisjoni vaid kolm. Sealjuures Keskerakonna fraktsiooni liikmed ei varjagi, et tegu on kättemaksuga, kirjutab ERRi uudisportaal.

„Nad korraldasid niivõrd ebainimliku valimiskampaania, loopisid Keskerakonda poriga. Nad ei suuda normaalselt töötada, suhelda ja mingeid ettepanekuid teha,” rääkis keskerakondlasest linnavolinik Vladimir Butuzov. Samas ei suutnud ta meenutada konkreetseid solvanguid erakonna ja isiklikult tema aadressil.

Fraktsiooni Meie Narva esimehe Katri Raigi sõnul on täiesti ootamatu, et opositsiooni karistatakse selle eest, et nad on julgenud praegust linnavalitsust kritiseerida. „Piinlik on ju see, et iga neljas Narva valija tegelikult näitas oma rahulolematust linnavõimuga ja nad ootavad uuendusi. Ja nendele inimestele, kes on nende valitud, tuleks anda võimalus oma mandaati ellu rakendada.”

Sestap ei jäägi fraktsioonil Raigi kinnitusel muud üle, kui pöörduda halduskohtusse.

Jaga artiklit

18 kommentaari

A
arvamus  /   10:43, 10. nov 2017
Kolm neljandikku ehk valdav enamus ütles Raikile ja meie Narvale selge ei
A
Andrei  /   21:13, 9. nov 2017
Narva vöiks kyll venemaale kinkida.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis